Odcinek A1: 1330 mandatów pierwszego dnia, 6000 w 4 dni.

- MotoRmania

Na budowanym odcinku autostardy A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim w woj. łódzkim 20 stycznia uruchomiono odcinkowy pomiar prędkości. To pierwsze miejsce w Polsce, gdzie bada się średnią prędkość aut przejeżdżających przez plac budowy. Już pierwszego dnia zarejestrowano 1300 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dane z 24 stycznia mówią już o ponad 6000 mandatów!

Drogowcy przekonują, że odcinkowy pomiar prędkości wyznaczony na placu budowy nie jest kaprysem, lecz koniecznością. GDDKiA w Łodzi zrobiło badania za pomocą urządzeń takich, jakimi dysponuje policja. Efekt? W ciągu kilkudziesięciu minut nie udało się namierzyć żadnego kierowcy, który jechałby zgodnie z przepisami – pierwszy z pomiarów pokazał 127 km/h – o 57 więcej niż zezwala ograniczenie! Szacuje się, że codziennie przejeżdża na tamtym odcinku około 20 tys. samochodów. No cóż.. Niedługo do tej liczby dojdą motocykle.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl