Odcinek A1: 1330 mandatów pierwszego dnia, 6000 w 4 dni.
MotoRmania
26 stycznia 2021

Na budowanym odcinku autostardy A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim w woj. łódzkim 20 stycznia uruchomiono odcinkowy pomiar prędkości. To pierwsze miejsce w Polsce, gdzie bada się średnią prędkość aut przejeżdżających przez plac budowy. Już pierwszego dnia zarejestrowano 1300 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dane z 24 stycznia mówią już o ponad 6000 mandatów!

Drogowcy przekonują, że odcinkowy pomiar prędkości wyznaczony na placu budowy nie jest kaprysem, lecz koniecznością. GDDKiA w Łodzi zrobiło badania za pomocą urządzeń takich, jakimi dysponuje policja. Efekt? W ciągu kilkudziesięciu minut nie udało się namierzyć żadnego kierowcy, który jechałby zgodnie z przepisami – pierwszy z pomiarów pokazał 127 km/h – o 57 więcej niż zezwala ograniczenie! Szacuje się, że codziennie przejeżdża na tamtym odcinku około 20 tys. samochodów. No cóż.. Niedługo do tej liczby dojdą motocykle.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły