Dodali 30KM! Nowy Speed Triple 1200RS- co warto widzieć?

- MotoRmania

Triumph oficjalnie zaprezentował dzisiaj nowego Speed Tripla 1200 RS. No i najwyższy czas… Umówmy się – Speed Triple już od kilku ładnych lat okupował tyły na froncie pożądania przez motocyklistów, którzy w tym sektorze zachwycali się Super Dukiem, Ducati, Tuono czy S1000 R.. Na hasło Speed Triple, odzew coraz częściej był pytaniem: „Speed, co”?… Teraz to się powinno zmienić, a przynajmniej jest taka spora szansa. Poniższe zdjęcie w zasadzie wystarczy, aby wyjaśnić dlaczego.

Silnik rozwiercony do 1160cc osiąga teraz moc 180KM co oznacza wzrost o 30KM w stosunku do poprzedniego modelu. 125Nm nie jest może wartością, która rzuci nas na kolana, ale „wystarczy” – tu uzyskano wzrost o 8Nm. Triumph twierdzi, że wykorzystał swoje doświadczenia z produkcji jednostek do Moto2 i udało im się znacznie obniżyć masę i inercję silnika. Przez inercję rozumiemy sumę wartości sił masowych ( w tym żyroskopowych) generowanych przez ruchome części pracujące w silniku. Im mniejsze siły tym motocykl się łatwiej prowadzi – łatwiej zmienia kierunki. Ale to nie wszystko.. Spójrzcie na poniższe dane.

Odchudzenie sprzętu o 10kg w stosunku do poprzednika, to w tej klasie naprawdę duże osiągnięcie. Udało się też w nowej konstrukcji skuteczniej scentralizować masę. Jeżeli dodamy do siebie te kluczowe fakty ( drastyczne zwiększenie mocy, znaczne zmniejszenie wagi, nowoczesny silnik o zmniejszonych siłach masowych, nowe adekwatne do zmian podwozie) to możemy się spodziewać powrotu Tripla na „mapę pożądania”. Jeżeli chodzi o wygląd to jest on oczywiście kwestią gustu, ale nam się podoba. Zobaczcie poniższy materiał opublikowany przez Triumpha. Tutaj jest wszystko co warto wiedzieć o nowym Speed Triplu 1200RS.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl