MotoGP – motocykle na torze w Jerez już w środę!
Mick
10 lipca 2020

Sezon MotoGP rozpoczyna się już w następny weekend, ale zawodnicy na powrót na motocykle nie będą musieli czekać do piątku.

Pierwsza runda sezonu MotoGP (i druga dla klas Moto2 oraz Moto3) będzie miała tradycyjny harmonogram, z treningami w piątek, treningami i kwalifikacjami w sobotę oraz rozgrzewkach i wyścigami w niedzielę.

Aby jednak dać zawodnikom okazję na „rozgrzanie” się po znacznie dłuższej niż zazwyczaj przerwie, organizatorzy postanowili zaplanować na środę dodatkowe testy.

Tym sposobem zawodnicy MotoGP zaliczą wówczas dwie sesje po 90 minut, zawodnicy mniejszych klas Moto2 i Moto3 dwie sesje po 40 minut, a zawodnicy MotoE dwie sesje po 30 minut.

Nie wszystkim dodatkowy czas na torze będzie jednak na rękę. Po niedawnej kontuzji i operacji obojczyka wciąż oszczędzać się musi Andrea Dovizioso. Zawodnik Ducati wolałby więc z pewnością, żeby i rywale mieli mniej czasu na torze, a tak on będzie musiał uważać na siebie w środę, podczas gdy konkurencja będzie mogła od razu ostro zabrać się do pracy.

Niestety organizatorzy nie planują relacji wideo ze środowych jazd, ale skoro czekaliśmy tak długo, to wytrzymamy i do piątku, prawda? Tym bardziej, że w Jerez odbędą się aż dwie rundy Grand Prix; weekend w weekend.

Czy Wy też nie możecie się już doczekać?!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły