MotoGP – motocykle na torze w Jerez już w środę!

- Mick

Sezon MotoGP rozpoczyna się już w następny weekend, ale zawodnicy na powrót na motocykle nie będą musieli czekać do piątku.

Pierwsza runda sezonu MotoGP (i druga dla klas Moto2 oraz Moto3) będzie miała tradycyjny harmonogram, z treningami w piątek, treningami i kwalifikacjami w sobotę oraz rozgrzewkach i wyścigami w niedzielę.

Aby jednak dać zawodnikom okazję na „rozgrzanie” się po znacznie dłuższej niż zazwyczaj przerwie, organizatorzy postanowili zaplanować na środę dodatkowe testy.

Tym sposobem zawodnicy MotoGP zaliczą wówczas dwie sesje po 90 minut, zawodnicy mniejszych klas Moto2 i Moto3 dwie sesje po 40 minut, a zawodnicy MotoE dwie sesje po 30 minut.

Nie wszystkim dodatkowy czas na torze będzie jednak na rękę. Po niedawnej kontuzji i operacji obojczyka wciąż oszczędzać się musi Andrea Dovizioso. Zawodnik Ducati wolałby więc z pewnością, żeby i rywale mieli mniej czasu na torze, a tak on będzie musiał uważać na siebie w środę, podczas gdy konkurencja będzie mogła od razu ostro zabrać się do pracy.

Niestety organizatorzy nie planują relacji wideo ze środowych jazd, ale skoro czekaliśmy tak długo, to wytrzymamy i do piątku, prawda? Tym bardziej, że w Jerez odbędą się aż dwie rundy Grand Prix; weekend w weekend.

Czy Wy też nie możecie się już doczekać?!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl