Jawa 300CL- siła nostalgii. Znamy cenę, moc i wagę dla wersji na Europę!
MotoRmania
17 września 2020

Trzeba przyznać, że dla każdego sentymentalnego motocyklisty ten motocykl wygląda pięknie. Chętnie byśmy go widzieli u nas w Moto Angeles, jako pojazd do stylowej przejażdżki z drugą połową „na plecaku”. Kupiona przez hindusów Jawa otrzymała drugie życie i powraca do Europy. Dobra wiadomość to cena – w detalu ma kosztować 6000 euro czyli około 25 000zł. Oczywiście nie możemy się tutaj spodziewać kosmicznych właściwości silnika, ani podwozia. To motocykl „na ryby”, „do kina”.. Lub do dalekiej spokojnej turystyki dla tych osób, dla których styl jest nieporównywalnie ważniejszy od praktyczności. Normy spalin i obowiązek posiadania ABS-u sprawiają, że Jawa 300CL w wersji na Europę będzie nieco słabsza i nieco cięższa niż jej hinduska wersja. Moc spada z 27 do 22KM, a waga rośnie ze 170kg do 182kg. Nieznacznie zmniejszono zbiornik paliwa, z 14L do 13,2L ( zupełnie nie wiem dlaczego). To wszystko nie zmienia faktu, że wiele osób, które kiedyś zaczynało jazdę na Jawach zainteresuje się tym motocyklem. Jeżeli 300CL nie okaże się sprzętem rozpadającym się po roku użytkowania to my też chcemy ją mieć 🙂

Uwaga! Bezpłatne szkolenie z Motormanią na torze Radom! Zostaniesz nagrany, i otrzymasz konsultację oraz wskazówki dotyczące pozycji oraz nitki przejazdu. Mamy jeszcze miejsca. Tutaj dowiesz się wszystkiego: ilość miejsc ograniczona.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły