Jak wypadł nowy Fireblade w teście WSBK? Na razie słabo.

- MotoRmania

Zakończony wczoraj test w Jerez był utrudniony przez warunki atmosferyczne, ale mimo tego strata Hondy powinna ich bardzo niepokoić.

gg837371

Zacznijmy od Bautisty –  Hiszpan na razie kompletnie się nie odnalazł na maszynie. Wczoraj zrobił 28 okrążeń w Jerez z najlepszym czasem na poziomie 1min 43,5. To, aż 2,5 sekundy wolniej niż lider na Kawasaki  ( Rea : 1 min 40,9).  Leon Haslam, który był najszybszy pierwszego dnia ( na mokrym, kiedy większość zawodników odpuściła w oczekiwaniu na lepszą pogodę) w lepszych warunkach zdołał wykręcić 1min42.7 nie tylko tracąc niemalże 2 sekundy do Johnathana, ale również sporo do Topraka, Reddinga i Lowsa ( wszyscy w 1min41) .  Naturalnie problem z nitką toru, która była sucha tylko w ograniczonym stopniu generowały dodatkowe utrudnienia. Ale strata jest jednak znaczna i można podejrzewać, że przed nowym Firebladem jeszcze daleka droga.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl