„Jak szybko, to nie na drodze”- nowy spot co czwartek.

- MotoRmania

Kampania Stołecznej Komendy ruszyła 5 dni temu.

Wystartowała  kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji „Jak szybko, to nie na drodze”. Krótkie spoty, przygotowane we współpracy ze znanymi osobami, będą prezentowane w każdy czwartek. W pierwszym z nich wystąpiła Karolina Pilarczyk.

Z naszego doświadczenia wynika, że wszyscy, którzy jeżdżą, trenują na torach generalnie są znacznie bardziej bezpieczni później na ulicy. Z dwóch powodów. Po pierwsze jazda torowa znacznie podnosi nasze umiejętności reakcji w trudnych sytuacjach – podczas treningu hamowanie przed każdym zakrętem jest jak hamowanie awaryjne na drodze. Uczymy się panować nad maszyną, zaczynamy ją rozumieć i zwiększamy swoje wyczucie – te elementy mogą być kluczowe dla uratowania zdrowia i życia. Drugi aspekt to po prostu fakt, że kiedy się sprawdzimy na torze to na drodze nie mamy już „nic do udowodnienia”. Nasza motywacja do szaleństw znacznie spada. Jeździmy rozsądniej, a to ponownie obniża prawdopodobieństwo wypadku. Warto trenować na torach – zaplanowaliście już swoje treningi na 2020?

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl