Jak szybko być szybkim? Materiał filmowy.

Tutaj w Motormanii zmarnowaliśmy czas na wielu treningach, kiedy na początku po prostu założyliśmy, iż jazda na torze, sama w sobie, będzie przynosić postępy. Tak naprawdę, przynosi, bo zawsze kiedy wyprzedzi Cię ktoś szybszy możesz podpatrzeć jakiś element nitki toru i zrobić progres. Budujesz też swoje wyczucie oraz poznajesz potencjał motocykla kiedy zaczynasz składać go mocniej w zakręty. Wszystko się zgadza. Ale jest potężna różnica pomiędzy taką chaotyczną jazdą pod hasłem „na tor”, a usystematyzowanym sposobem na szybki progres.

Jak szybko być szybkim? Nie jeździj po torze bez wyznaczonego celu, monitoruj to co robisz i weryfikuj postęp.

Uwaga! Bezpłatne szkolenie z Motormanią na torze Radom! Zostaniesz nagrany, i otrzymasz konsultację oraz wskazówki dotyczące pozycji oraz nitki przejazdu. Mamy jeszcze miejsca. Tutaj dowiesz się wszystkiego: ilość miejsc ograniczona.

Lap Timer

To Twoje najważniejsza inwestycja. Nawet jeżeli jazda na torze ma tylko za zadanie poprawić Twoje umiejętności drogowe – nie będziesz wiedział, czy je poprawiasz nie mając twardego dowodu. Będziesz się opierać na subiektywnych wrażeniach, a one potrafią być mylne. Im lepiej panujesz nad motocyklem, im masz większe wyczucie, im umiejętniej hamujesz, tym jesteś szybszy. Lap timer zawsze i wszędzie, na każdym treningu, da Ci odpowiedź jak Ci aktualnie idzie. Podczas wielu treningów oferowane są pomiary czasu. Ale dużo lepiej jest wiedzieć od razu czy to co zrobiłeś ( poprawiłeś) na danym okrążeniu przyniosło efekt. Dzięki lap timerowi wkrótce odkryjesz, że płynne i stabilne prowadzenie motocykla, daje lepsze rezultaty czasowe niż „walka” na wysokich obrotach, zbyt niskich biegach i destabilizacja nieumiejętnym, zbyt gwałtownym hamowaniem. Tą stabilność i płynność przeniesiesz później na drogę. Lap Timer pozwoli Ci zwiększyć swoją wiedzę w wielu aspektach.

Nagrania oraz zdjęcia

Musimy weryfikować naszą wiedzę o nas samych. Może Ci się wydawać, że wyglądasz jak Marquez, ale rzeczywistość czasem drastycznie odbiega od naszych wyobrażeń. Jeżeli na torze jest fotograf kup od niego zdjęcia. Jeżeli masz kamerę daj komuś kto może za Tobą pojechać i Cię nagrać. To jest bezcenny materiał, który pozwoli robić szybko postępy.

Poniżej znajdziecie pierwszą część filmu, z omówieniem jak robić szybkie postępy w jeździe na torze. W części dla czytelników subskrybujących nasze materiały zobaczycie całość łącznie ze szczegółowym planem pracy. Jeżeli materiał Ci się spodoba to zapraszamy do subskrybcji – w jej ramach masz zniżki na Dainese i wiele innych produktów oraz usług motocyklowych, a także bezpłatne szkolenia z jazdy na torze Radom oraz seminaria dotyczące ustawień zawieszenia. Jeszcze w tym roku 🙂 Zapraszamy 🙂

Aby oglądać ten materiał ODBIERZ "1500 ZŁ PLUS" DLA CIEBIE na zakupy u naszych partnerów!
Przejdź szybką procedurę subskrypcji Pakietu Premium.
Kliknij w "Premium Content" aby mieć dostęp do ekskluzywnych materiałów

Ciesz się z rocznego dostępu do wyjątkowych materiałów i zrealizuj bon u naszych partnerów: AGV, Dainese, Ozon, Bitubo, POLand Position, Arrow, Motorraid, 
RobertOzon, East River Enduro, Braking, Pit Bike Racing Lublin, LocoGP

dainese
agv
arrow
bitubo
breaking
yamaha
robertozon
motorraid
ere
bitbike

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły