„Is it a plane? Is it a bird?” Nie, to Mikołaj. Najmłodszy zawodnik FMX w Polsce!

- MotoRmania

Przedstawiamy Wam sylwetkę chłopaka z Kalisza, który lubi wysoko latać i wiele wskazuje na to, że polscy kibice będą mieli powód do dumy.

Kim jesteś? 

Nazywam się Mikołaj Tempka, mam 22 lata i mieszkam w Kaliszu. W 2015 roku, po zakupie pierwszego prawdziwego motocykla cross’owego zacząłem trenować FMX. Nigdy nie uprawiałem standardowego motocross’u, dlatego początki były trudne. 

2019 – pierwszy profesjonalny sezon w moim wykonaniu. Nauczyłem się skakać z ramp na odległość z Mistrzostw Świata. 

Aktualnie jestem najmłodszym zawodnikiem Freestyle Motocross w Polsce. 

Dodatkowo studiuję na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ?. 

Jak to się zaczęło?

Moja starsza siostra otrzymała w prezencie motorynkę od rodziców. Gdy miałem 4 lata to tata nauczył mnie na niej jeździć (nie dosięgałem do podnóżków, dlatego trzymałem nogi na kopniaku i rurze wydechowej) i tak to się właśnie zaczęło. (hahaha)

Co łączy Cię z Motormanią?

Na sezon 2021 łączymy siły i lecimy razem! Motormania obejmuje mnie patronatem i będzie mi pomagać w promocji tego niezwykle widowiskowego sportu oraz oczywiście mojej osoby. Nie mogę się doczekać ? 

Jakie masz plany/cele? 

Moim głównym, długofalowym celem jest zdobycie Mistrzostwa Świata. Poprzeczka postawiona wysoko, ale uważam, że zawsze trzeba mierzyć jak najwyżej! 

W „międzyczasie” jest kilka mniejszych planów, które chcę zrealizować. Z pewnością dowiecie się wszystkiego w najbliższym czasie. 

Jakie masz osiągnięcia? 

Moim największym dotychczasowym osiągnieciem jest 4 miejsce podczas Rock’N’Ride w Benesov w Czechach. 

Jak minął Ci zeszły sezon 2020? 

O dziwo, sezon 2020 minął mi całkiem spoko! Udało nam się poskakać charytatywnie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei. Mega akcja! Imprezę zakończyłem ze złamanym nosem (haha). Operacja i miesiąc odpoczynku.. W połowie roku, po 9 miesiącach pracy, dokończyłem budowę specjalnego basenu z gąbkami, gdzie trenuję trudniejsze triki. W przerwie pomiędzy treningami i szkołą wziąłem udział w kampaniach reklamowych dla firmy Tiger Energy Drink oraz firmy odzieżowej Vistula. We wrześniu poskakaliśmy na evencie dla Volvo Truck. Końcówkę roku przeznaczyłem na naukę Backflip’a. Udało się! Jestem najmłodszym Polskim zawodnikiem, który wykonuje tą ewolucję. A to wszystko na 3 dni przed operacją kolana hahaha – rekontruskcja po zerwanych więzadłach, uszkodzonej łąkotce, itd. 

Co planujesz na rok 2021? 

Jestem świeżo po operacji kolana. Udało już mi się zrobić pierwsze delikatne treningi na torze motocross’owym. Zapowiada się pozytywnie! ? Pierwszą połowę roku przeznaczam na powrót do formy sprzed roku. Druga połowa roku to czas na nowe triki. Przez okres rehabilitacji, pracowałem nad nowymi rampami oraz modyfikacjami motocykla. Mój FMX Park ma teraz m.in.: Quarterpipe, tak że będzie co testować!

Jest pewien ciekawy plan, ale wszystko zależy od sytuacji na świecie i kilku innych czynników, także póki co zachowam to w tajemnicy. ? 

Kto Cię wspiera?

Freestyle Family, Motul Polska, Dunlop Polska, Power4Suspension, Insta360, MDesign. 

Social Media:

Instagram.com/zapsafmx 

Facebook.com/zapsafmx

Youtube.com/zapsafmx

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl