Brak obowiązku posiadania prawka przy sobie? Super. ALE LEPIEJ MIEĆ.. Wyjaśniamy.

- MotoRmania

Już od ponad dwóch lat siedziba redakcji Motormanii znajduje się w Hiszpanii gdzie możemy utrzymywać portal organizując dla Was pobyty treningowo wypoczynkowe w Moto Angeles, jeździć przez cały rok i mieć dostęp do wspaniałych torów. Te dwa i pół roku pozwoliło nam docenić to jak bardzo zaawansowany jest nasz kraj w rozwiązaniach informatycznych. Wyprzedzamy wiele innych państw EU – dzisiaj nie trzeba wozić ze sobą ubezpieczenia, ani dowodu rejestracyjnego, a jeszcze w tym roku zniesiony zostanie obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy ( prawdopodobnie od grudnia 2020 – w tej chwili Ministerstwo Cyfryzacji dokonuje ostatnich testów funkcjonowania systemu).

UWAGA Reklama ? Odbierz PAKIET „1500zł Plus” dla motocyklistów na Dainese, treningi, zakupy motocyklowe rejestrując dostęp do naszych materiałów Premium z zakresu szkoleń, testów i porad. Tutaj dowiesz się wszystkiego.

Jest jednak pewien aspekt praktyczny dla którego lepiej będzie mieć prawo jazdy przy sobie. Ilu z Was miało niewielką stłuczkę lub inny niegroźny wypadek? Tysiące. W takiej sytuacji można się z drugą osobą kulturalnie porozumieć, spisać wzajemne dane potrzebne do ubezpieczenia i każdy udaje się w swoją stronę bez konieczności wzywania policji. Jeżeli strony nie będą miały przy sobie prawa jazdy to prawdopodobnie trzeba będzie wezwać policję, aby upewnić się, czy ta druga osoba w ogóle miała prawo być na drodze. Jak już się pojawi policja to ich obowiązkiem będzie ukarania sprawcy wypadku – 500zł leci nam z kieszeni ( o ile to my zostaniemy uznani winnymi). Dlatego, ze względów czysto praktycznych, lepiej będzie wozić dokument przy sobie. Tak na wszelki wypadek. Licho nie śpi.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl