Ride 2 Life – start rajdu po życie 11 maja na Helu!
MotoRmania
9 maja 2013

Już 11 maja, w sobotę, na Helu startuje projekt „Ride 2 Life”. 

Informacja prasowa

Jest to pomysł dwóch motocyklistów, Piotra Uljasza oraz Damiana Śmigielskiego, którzy w ciągu dziesięciu dni pokonają ponad 3500 km. Celem inicjatywy jest zebranie pieniędzy na leczenie Piotra, który od 10 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym (SM) oraz szerzenie wiedzy na temat tej choroby.

Wyprawa zorganizowana przez Piotra oraz Damiana będzie prowadziła wzdłuż granic Polski. Dwaj koledzy, jeszcze z czasów szkoły średniej, wspólnie  w 10 dni pokonają na motocyklach ponad 3500 km. Start wyprawy Ride 2 Life odbędzie się 11 maja przed Urzędem Miasta Hel o godzinie 10.00., jej finisz został zaplanowany na 19 maja również na Helu.

„Projekt wyprawy od dłuższego czasu pojawiał się w rozmowach Damiana oraz moich, jednak zawsze było się jakieś ale… W grudniu 2012 roku podęliśmy decyzję „teraz albo nigdy” i rozpoczęliśmy przygotowania. Opracowaliśmy wstępny przebieg trasy, rozpoczęliśmy rozmowy z partnerami. Chcę pokazać osobom walczącym z SM, że przy determinacji, wsparciu bliskich i odpowiednim leczeniu, można stawić czoło chorobie, można realizować swoje marzenia. Moim jest właśnie ta wyprawa.” – mówi Piotr Uljasz.

Dystans, który pokonają motocykliści został podzielony na 400 kilometrowe odcinki i będzie prowadził drogami 11 województw. Na trasie do Piotra i Damiana będą mogły dołączać chętne osoby, dodatkowo wspierając projekt. Mapa planowanej wyprawy została umieszczona na stronie projektu na Facebooku. Dziś możecie wpaść też na grilla inauguracyjnego w Warszawie.

Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze próby terenowe:

„Determinacja Piotra do walki z chorobą jest niesamowita. Jestem zaszczycony, że razem z nim będę mógł uczestniczyć w tym projekcie, wspólnie pokonując kolejne kilometry. Mam nadzieję, że obaj staniemy 19 maja na mecie, a tegoroczny projekt będzie wstępem do realizacji kolejnych, wspólnych, szalonych pomysłów.” – tak swój udział w wyprawie podsumował Damian Śmigielski, dziennikarz motocyklowy.

Każdy może pomóc Piotrowi zarówno poprzez wsparcie na trasie, jak również wpłacając darowiznę na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w programie „Mam szansę”.

Ponadto, 10. maja w Centrum Handlowym Morena w Gdańsku przy ul. Schuberta 102A w godzinach 13:00-17:00 odbędzie się Piknik „Ride 2 Lilfe – Motocyklowa Wyprawa po Życie”. W planie m.in. występ orkiestry wojskowej, pokazy Harleyowców, bezpieczeństwo na drogach, pokazy policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz mnóstwo innych atrakcji. Zapraszamy na wydarzenie!

Patronem honorowym projektu Ride to Life jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Dodatkowo wyprawę wspierają: partner strategiczny – Carrefour Polska, partnerzy technologiczni – Yamaha Motor Polska, dostarcza motocykle Yamaha XT 660 Z Tenere oraz odzież motocyklową, Fiat Auto Poland, który zapewnia samochód wsparcia Fiata Freemont, Orlen Paliwa, który pokrywa koszty paliwa.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły