Ride 2 Life oraz PTSR wspólnie na Motosercu!
MotoRmania
24 kwietnia 2013

Ekipa R2L oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rosianego byli obecni na Motosercu!

Informacja prasowa

20 kwietnia odbył się V finał akcji Motoserce. W 48 miastach Polski zorganizowano punkty poboru krwi, do tej pory udało się zebrać 1330 litrów. Piotr Uliasz i Damian Śmigielski z Ride 2 Life również przyłączyli się do akcji w ramach współpracy 
z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Ogólnopolska akcja zbiórki krwi już po raz piąty została zorganizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Pasjonaci motocykli w 48 miastach Polski w sobotę 20 kwietnia honorowo oddawali krew jednocześnie zachęcając innych do przyłączenia się. Akcji towarzyszyły liczne festyny oraz parady motocykli w całej Polsce.

Videorelacja z Motoserca:

Jednym z partnerów Motoserca jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, patron honorowy wyprawy Ride 2 Life. Na finale w Parku Bródnowskim w Warszawie byli również obecni Piotr Uliasz i Damian Śmigielski. Obaj motocykliści już 10 maja wyruszą 
w podróż dookoła Polski. Ich projekt ma na celu nie tylko zebranie pieniędzy na leczenie Piotra, ale także zwrócenie uwagi na sytuację osób zmagających się SM w Polsce oraz szerzenie wiedzy o chorobie.

„Sobotni finał Motoserca w Warszawie był dla nas doskonałą okazją do tego, aby przybliżyć ideę projektu Ride 2 Life szerszemu gronu. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób zrozumiało czym tak na prawdę jest SM. Jednocześnie dzięki obecności 
na Motosecru mięliśmy niepowtarzalną okazję, aby porozmawiać z innymi motocyklistami i zachęcić ich do przyłączenia się do akcji, między innymi na trasie.” – tak Piotr Uliasz podsumował wczorajszy warszawski finał zbiórki krwi.

Wyprawa Piotra i Damiana zaczynie się 10 maja. W ciągu dziesięciu dni obaj motocykliści przejadą około 3500 km. Start i finał akcji na Helu. Ride 2 Life wspiera m.in. Carrefour Polska, Yamaha Motor Polska, Fiat Auto Poland oraz Orlen Paliwa.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły