Testujemy kombinezon skórzany: Berik 2.0 LS2-10422-BK
Tomek Parzychowski
5 lutego 2016

Skórzany, dwuczęściowy. W modnych kolorach, solidnie wykonany. Jeździliśmy, ślizgaliśmy się (również dosłownie), a teraz możemy opisać, jak się sprawdził!

Suche dane techniczne i pierwsze wrażenia z użytkowania mamy już za sobą w pierwszej części testu. Teraz, po kilku jazdach jak również kilku glebach, możemy się z Wam podzielić szczerą opinią na temat Berika 2.0 o wdzięcznej nazwie LS2-10422-BK.

Jump in! Kombiak sprawia wrażenie solidnego, zostaje przy tym elastyczny, czuć że materiał z którego jest wykonany cechuje się na prawdę dobrą jakością. Podczas pakowania się w naszą drugą skórę, nie poczujemy ścisku jak w londyńskim metrze, między innymi dzięki neoprenowym, rozciągliwym wstawkom. Jedyną trudność napotkamy przy spięciu kurtki ze spodniami. Suwak w spodniach jest pofalowany, co utrudnia jego spięcie. Przypuszczamy że po jakimś czasie skóra która go ściąga, rozciągnie się i problem zniknie.

Jazda! Ruch jest swobodny. Podczas śmigania nie mieliśmy ani razu wrażenia żeby Berik powodował jakąkolwiek krępację naszej gimnastyki. Absolutną koniecznością jest zaopatrzenie się w protektor na plecy. LS2 posiada miejsce na taki ochraniacz, natomiast nie jest w niego wyposażony. Wszystkie pozostałe protektory są solidne jak skała. W szczególności te znajdujące się od zewnętrznej strony kolan, łokci oraz barków. Przy bliższym kontakcie z ciałem stałym, świetnie absorbują uderzenie. Zawdzięczamy to wielu warstwom oraz zastosowanym materiałom. Tutaj też wychodzi, z jak solidnej krowy uszyto naszego Berika LS2. Po kilku mini szlifach, ani śladu na kombinezonie, poza kurzem. Jeździliśmy na hali podczas temperatur oscylujących w okolicach 0 stopni Celsjusza. Z bielizną termoaktywną komfort był idealny. Gdy tylko do naszego kraju zawita więcej powietrza znad równika, również podzielimy się informacją jak kombiak się sprawdza.

Berik LS2 jest wygodny i totalnie bezpieczny, jeżeli wyposażymy go w dodatkowy protektor pleców, lub założymy pod spód „żółwia”. Wygląda po prostu dobrze. Czarna skóra zawsze oferuje prezencję na wysokim poziomie, a żółte fluo elementy w połączeniu z srebrnymi ochraniaczami dają mu stylu. Niestety możemy zapomnieć o połączeniu szału skórzanej kurtki od Berika, z dżinami w miejskim stylu, gdyż górna część kombinezonu jest jednak zbyt krótka.

Summa summarum. Przyjemny design, połączony z mega jakością oraz bardzo dobre zabezpieczenia przed urazami. Kombinezon zdecydowanie godny polecenia. Jego cena wynosi 3199 złotych. To sporo, ale styl oraz jakość wykonania i poziom ochrony mówią same za siebie.

Gdzie kupić?
Dobre Sklepy Motocyklowe (klik)

Dane producenta:
Berik 2.0, model LS2-10422-BK

Dostępne rozmiary: 48, 50, 52, 54, 56, 58
Dostępne są 4 różne wersje kolorystyczne
Cena brutto: 3199.00

Przypominamy przy okazji, że kupując Berika 2.0 w Dobrych Sklepach Motocyklowych możecie skorzystać z 5 lat gwarancji oraz z Program Assistance – co dla wielu może okazać się istotną zaletą.

Opis producenta:
KOMFORT

• wstawki z elastycznego materiału TENSE-TEX na ramionach, w pachwinach oraz pod kolanami, dla zwiększenia dopasowania i zapewnienia swobody ruchów
• wypinana podpinka wykonana częściowo w technologii AIRMESH w celu zapewnienia komfortu termicznego
• panele z perforowanej skóry dla zapewnienia dobrej wentylacji
• rozciągliwe panele z karbowanej skóry pod pachami, na łopatkach, nad kolanami oraz w pasie, poprawiające komfort i dopasowanie
• delikatne, neoprenowe wykończenie kołnierza i mankietów
• paski regulacyjne w talii
• wstawka piankowa w okolicach kości ogonowej w celu podwyższenia komfortu
• długi zamek umożliwiający połączenie kurtki ze spodniami
BEZPIECZEŃSTWO
• zewnętrzne slidery magnezowe na ramionach, łokciach i kolanach w celu zapewnienia maksymalnej ochrony podczas upadku
• ochraniacze CE na ramionach, łokciach, kolanach i biodrach dla podwyższenia bezpieczeństwa
• kieszeń na protektor pleców
• możliwość zamontowania ochraniaczy klatki piersiowej dla podwyższenia bezpieczeństwa
• dwuwarstwowa skóra na ramionach, łokciach i pośladkach, zwiększająca odporność na przetarcie i tym samym poprawiająca bezpieczeństwo podczas upadku
• zdejmowane slidery kolan
MATERIAŁ
• doskonałej jakości, miękka i delikatna skóra bydlęca o grubości 1,1 – 1,3 mm

Tomek Parzychowski
Redaktor naczelny

Fotograf. Człowiek o temperamencie wulkanu i moralności zawstydzającej kodeks etyczny. Lubi sprawdzać v-max każdego testowego litra. Ulubiona potrawa - adrenalina. W MotoRmanii łączy dwie pasje, motocykle i fotografię. Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły