Pojeździłem w ciuchach turystycznych Held Hakuna Matata II i dzielę się opinią
Piotr Jędrzejak
17 lipca 2019

Wakacje wciąż trwają, a Wy dopiero planujecie wyjazd motocyklowy i zastanawiacie się, w jaką odzież się uzbroić? A może po prostu jesteście rządni nowej wiedzy i opinii o ciuchach motocyklowych? Ciekawi Was, w czym jeździ ekipa MotoRmanii?

Ja, Jędrzejak, w sezonie 2019 używam kilku zestawów nowych ciuchów. Jeden z nich jest miejski, a drugi – na którym teraz się skupimy – to turystyczny komplet marki HELD o totalnie odjazdowej nazwie modelowej HAKUNA MATATA.

Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby kurtkę nazwać Hakuna, a spodnie Matata, ale winszuję. Aby być precyzyjnym, jest to najwyraźniej druga i ulepszona wersja, ponieważ dokładna nazwa to Hakuna II oraz Matata II. Jest to zestaw o przeznaczeniu turystycznym. W kategorii cenowej Helda, zestaw Hakuna Matata plasuje się raczej w dolnym zakresie – nie posiada takich wodotrysków, jak LEDowe panele świetlne, czy zaawansowane protektory klatki piersiowej, czy zintegrowane camel-bagi. A jednak Hakuna Matata jest odzieżą zupełnie kompletną.

Sprawdźcie moje wrażenia po kilku-kilkunastu przejażdżkach i kilkuset kilometrach pokonanych w Held Hakuna Matata II:

Moim zdaniem Hakuna Matata II świetnie łączy wysoką jakość z niekosmiczną ceną. Mamy tutaj materiał Cordura i kilka innych technologii, jak wewnętrzna, oddychająca warstwa Coolmax. Pod względem praktycznym kurtka i spodnie mają wszystko, czego potrzeba – od kieszeni, w których można się zgubić, po niezliczone regulacje, a na wielu otworach wentylacyjnych kończąc. Naprawdę, kieszeni jest tak dużo, że raz udało mi się zgubić bufkę w kurtce, a z otworami wentylacyjnymi jest taka sytuacja, że nie zawsze pamiętam o zamykaniu/otwieraniu wszystkich z nich. Wentylacja jest oszałamiająca.

Pod względem komfortu, zestawowi Hakuna Matata II nie da się zarzucić nic. Jest wygodnie. Widać, że jest to owoc wieloletniego doświadczenia w projektowaniu ciuchów na motocykl. Podobnie pod względem ochrony – to mogę jednak ocenić wyłącznie na podstawie katalogu, na szczęście. W pakiecie są ochraniacze kolan, łokci i barków Sas-Tec, a dokupić można także ochraniacz pleców i klatki piersiowej.

Kurtka Held Hakuna II kosztuje 1699 zł, a spodnie Held Matata II to wydatek 1449 zł. Według to sporo pieniędzy. Jednak biorąc pod uwagę, że na rynku są także kurtki za kilka grubych tysięcy, Hakuna Matata II wydaje się rozsądnym wyborem – tym bardziej, że za swoją oferuje kompletne wyposażenie, wysoką jakość i ponadprzeciętną funkcjonalność.

Gorąco polecam z czystym sumieniem. I już się nie martw, hakuna matata.

Odzież Held dostępna jest w sieci dobresklepymotocyklowe.pl.

Kurtka Held Hakuna II
Cena: 1699 zł
Szczegóły techniczne.

Spodnie Held Matata II
Cena: 1449 zł
Szczegóły techniczne.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły