Pojeździłem w ciuchach turystycznych Held Hakuna Matata II i dzielę się opinią

- Piotr Jędrzejak

Wakacje wciąż trwają, a Wy dopiero planujecie wyjazd motocyklowy i zastanawiacie się, w jaką odzież się uzbroić? A może po prostu jesteście rządni nowej wiedzy i opinii o ciuchach motocyklowych? Ciekawi Was, w czym jeździ ekipa MotoRmanii?

Ja, Jędrzejak, w sezonie 2019 używam kilku zestawów nowych ciuchów. Jeden z nich jest miejski, a drugi – na którym teraz się skupimy – to turystyczny komplet marki HELD o totalnie odjazdowej nazwie modelowej HAKUNA MATATA.

Held Hakuna Matata II - test motormania odziez turystyczna (2)

Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby kurtkę nazwać Hakuna, a spodnie Matata, ale winszuję. Aby być precyzyjnym, jest to najwyraźniej druga i ulepszona wersja, ponieważ dokładna nazwa to Hakuna II oraz Matata II. Jest to zestaw o przeznaczeniu turystycznym. W kategorii cenowej Helda, zestaw Hakuna Matata plasuje się raczej w dolnym zakresie – nie posiada takich wodotrysków, jak LEDowe panele świetlne, czy zaawansowane protektory klatki piersiowej, czy zintegrowane camel-bagi. A jednak Hakuna Matata jest odzieżą zupełnie kompletną.

Held Hakuna Matata II - test motormania odziez turystyczna (5)

Sprawdźcie moje wrażenia po kilku-kilkunastu przejażdżkach i kilkuset kilometrach pokonanych w Held Hakuna Matata II:

Moim zdaniem Hakuna Matata II świetnie łączy wysoką jakość z niekosmiczną ceną. Mamy tutaj materiał Cordura i kilka innych technologii, jak wewnętrzna, oddychająca warstwa Coolmax. Pod względem praktycznym kurtka i spodnie mają wszystko, czego potrzeba – od kieszeni, w których można się zgubić, po niezliczone regulacje, a na wielu otworach wentylacyjnych kończąc. Naprawdę, kieszeni jest tak dużo, że raz udało mi się zgubić bufkę w kurtce, a z otworami wentylacyjnymi jest taka sytuacja, że nie zawsze pamiętam o zamykaniu/otwieraniu wszystkich z nich. Wentylacja jest oszałamiająca.

Held Hakuna Matata II - test motormania odziez turystyczna (6)

Pod względem komfortu, zestawowi Hakuna Matata II nie da się zarzucić nic. Jest wygodnie. Widać, że jest to owoc wieloletniego doświadczenia w projektowaniu ciuchów na motocykl. Podobnie pod względem ochrony – to mogę jednak ocenić wyłącznie na podstawie katalogu, na szczęście. W pakiecie są ochraniacze kolan, łokci i barków Sas-Tec, a dokupić można także ochraniacz pleców i klatki piersiowej.

Held Hakuna Matata II - test motormania odziez turystyczna (3)

Kurtka Held Hakuna II kosztuje 1699 zł, a spodnie Held Matata II to wydatek 1449 zł. Według to sporo pieniędzy. Jednak biorąc pod uwagę, że na rynku są także kurtki za kilka grubych tysięcy, Hakuna Matata II wydaje się rozsądnym wyborem – tym bardziej, że za swoją oferuje kompletne wyposażenie, wysoką jakość i ponadprzeciętną funkcjonalność.

Gorąco polecam z czystym sumieniem. I już się nie martw, hakuna matata.

Odzież Held dostępna jest w sieci dobresklepymotocyklowe.pl.

Kurtka Held Hakuna II
Cena: 1699 zł
Szczegóły techniczne.

Spodnie Held Matata II
Cena: 1449 zł
Szczegóły techniczne.

kurtka held hakuna ii (1) kurtka held hakuna ii (2) kurtka held hakuna ii (3) spodnie matata II (1) spodnie matata II (2) Held Hakuna Matata II - test motormania odziez turystyczna (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl