Damska kurtka skórzana – test Lookwell Coral!
Aga
27 czerwca 2013

Kurtka Lookwell Coral zadebiutowała w MotoRmanii wraz z Agnieszką i towarzyszyła jej cały sezon. Ich wspólna przygoda miała wzloty i upadki – szczególnie jeden upadek…

Skórzana kurtka Lookwell, jak sama nazwa wskazuje, ma dobrze wyglądać, a do tego zapewniać swojej użytkowniczce ochronę. Jest to kurtka w typowo miejskim stylu, nie jest naszpikowana protektorami, ale te które są, znajdują się w newralgicznych miejscach. Dzięki temu Coral jest naprawdę dobrze wyglądającą kurtką skórzaną, w której śmiało można jeździć do pracy, czy szkoły, a która przy okazji zapewni akceptowalny poziom ochrony.

Poznajmy też trochę informacji technicznych. Kurtka wykonana jest ze skóry Capra 1.0<>1.1 mm, która w dotyku jest bardzo miła i miękka. Wyposażona jest w termoaktywną podpinkę zapewniającą ciepło w zimne dni, a po jej wypięciu okazuje się, że kurtka wykończona jest antyalergiczną, letnią siatką z dwoma kieszeniami zapinanymi na suwak. Posiada już wcześniej wspomniane protektory na łokciach i barkach z certyfikatem CE oraz dodatkową wstawkę na plecach EVA o grubości 9 mm. Brzmi całkiem solidnie, prawda?

Żeby to zweryfikować, specjalnie dla naszych czytelników przetestowałam ją pod względem bezpieczeństwa na własnej skórze. Zaliczyłam w niej glebę przy niewielkiej prędkości. Sytuacja wyglądała podobnie, wręcz identycznie jak w niedawnej kampanii bezpieczeństwa – niezdecydowana pani w samochodzie rozmawiająca przez telefon w ostatniej chwili stwierdziła, że jednak skręci w prawo na pas, którym ja jechałam. Zajechała mi drogę, nie miałam gdzie uciec, więc musiałam ostro hamować – niestety hamowanie było aż zbyt ostre i znalazłam się na ziemi. Pani z samochodu nawet się nie zatrzymała, żeby sprawdzić czy nic mi nie jest. Całe szczęście upadek nie był poważny, więc wstałam, otrzepałam się, podniosłam skuter i pojechałam dalej. Gdy dotarłam do domu i zdjęłam kurtkę, okazało się, że boląca ręka oznaczała zdarte prawie całe przedramię. Mimo tego, że Coral rozmiarowo dopasowana była odpowiednio, protektor najwidoczniej przesunął w momencie kontaktu z nawierzchnią, tym samym obcierając mi rękę. Wprawdzie pochłonął całą energię uderzenia, tym samym zabezpieczając przed ewentualnym złamaniem lub poważnym obiciem, ale z założenia protektory raczej nie powinny się przemieszczać… Podsumowując kurtka jest względnie bezpieczna i spełnia swoje zadanie, jednakże trzeba pamiętać, że to wciąż tylko produkt skierowany do użytku miejskiego, a więc nie ma co liczyć na poziom ochrony znany z kurtek sportowych.

Mocną stroną tej Lookwell Coraz są poziomy wentylacji i ocieplenia oferujące komfort w każdych warunkach. W trakcie jazdy w chłodne, deszczowe dni, a takowych w aktualnym sezonie jest całkiem sporo, spisała się na piątkę z plusem! Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie, że ani razu nie udało mi się w niej przemoknąć, a dzięki podpince nie było mowy o tym żebym zmarzła, a wręcz przeciwnie – było mi ciepło. Krótko mówiąc, na chłodne letnio-wiosenne dni nadaje się w 100%. Z kurtką jest tylko jeden „problem”, a mianowicie nie wolno zapomnieć o wypięciu podpinki w ciepły dzień – takie niedopatrzenie grozi ugotowaniem, tudzież urządzeniem sobie małej sauny.

Na sam koniec, jako wisienkę na torcie zostawiłam stylistykę kurtki, ponieważ to właśnie ona jest jej największym atutem. Kurtka Lookwell Coral, co najważniejsze jest bardzo dobrze skrojona, podkreśla kobiece kształty. Uważam, że to jest najważniejsze, ponieważ wielu producentów damskich kurtek motocyklowych o tym zapomina, a przecież jako kobiety chcemy w kurtce czuć się nie tylko bezpiecznie i również wyglądać stylowo i kobieco. Podkreślenie figury zapewniane jest przez dwa suwaki po bokach kurtki, dzięki którym można regulować szerokość adekwatnie do budowy ciała. Kobiecości dodają również małe naszycia w postaci kwiatów. Kurtkę możemy otrzymać w dwóch zestawach kolorystycznych, pod warunkiem, że jest to czarny – z czerwonymi lub niebieskimi wstawkami. Jak to się mówi, dla każdego coś dobrego!

Reasumując, Lookwell Coral jest kurtką typowo miejską, kierowaną do pań, które jednoślady wykorzystują do przemieszczania się do pracy, a cenią sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i wygląd. Za kwotę ok. 509 zł Lookwell oferuje bardzo przyzwoity produkt – serdecznie polecam!

Aga
Redaktor naczelny

Testerka. Agnieszce udało się zdać egzamin na prawo jazdy kat A tuż przed zmianami w przepisach. Już nie może doczekać się na większe motocykle do testów. Chcesz pożyczyć jej swój? Zazwyczaj nie odpisuje nieznajomym, ale możesz próbować szczęścia. Skontaktuj się.

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły