MotoGP – Lorenzo upada przy 238km/h i nie wystartuje w Holandii – Wideo

- Mick

Obrońca mistrzowskiego tytułu, wicelider tabeli i zwycięzca dwóch ostatnich wyścigów MotoGP, Hiszpan Jorge Lorenzo zaliczył dzisiaj groźną wywrotkę na torze Assen, łamiąc obojczyk i eliminując się z walki w sobotnim wyścigu w Holandii.

Po dwóch wygranych z rzędu, Lorenzo zredukował swoją stratę do prowadzącego w tabeli MotoGP Daniego Pedrosy do zaledwie siedmiu punktów i na jednym ze swoim ulubionych torów, w Assen, liczył w ten weekend na kolejny udany start..

Choć zdominował pierwszy, poranny trening wolny, jako jedyny utrzymując regularne tempo w przedziale 1:35, podczas drugiej, tym razem deszczowej sesji, 26-latek wjechał w kałużę na prostej przed trzynastym zakrętem i po uślizgu tylnego koła zaliczył groźny wypadek przy prędkości 238km/h.

Niemal od razu było jasne, że obrońca tytułu uszkodził lewy obojczyk i krótko po zakończeniu treningu z centrum medycznego faktycznie dotarło potwierdzenie tej fatalnej informacji. Lorenzo najprawdopodobniej już jutro podda się operacji i liczy na powrót na tor podczas Grand Prix Niemiec za dwa tygodnie. To już trzeci pechowy weekend Lorenzo w Holandii z rzędu. Rok temu Hiszpana zabrał z toru w pierwszym zakręcie Alvaro Bautista. Dwa lata temu do kolizji doprowadził zaś Marco Simoncelli.

Dzisiejszy wypadek Lorenzo:

http://youtu.be/G_DmBUFT9CA

Pech Lorenzo to jednak wielka szansa dla Daniego Pedrosy, który w sobotę może znacznie powiększyć swoją siedmiopunktową przewagę w tabeli. Co prawda Hiszpan wygrał trzy ostatnie mokre wyścigi MotoGP – tegoroczne zmagania we Francji oraz w Malezji i Walencji rok temu – ale dziś, w drugim, mokrym treningu wolnym, najszybszy w Assen był debiutujący w MotoGP Marc Marquez. 20-latek był także szybszy od Pedrosy dziś rano, na suchym torze. Trzeci w tabeli, zespołowy kolega Pedrosy traci do niego jednak aż trzydzieści oczek. Jeśli wygra wyścig, Marquez nie tylko zredukowałby stratę do lidera, ale także wyprzedziłby Lorenzo i wróciłby na drugie miejsce w generalce. 20-latek w sobotę będzie więc wyjątkowo zmotywowany.

Kontuzja obrońcy tytułu oznacza także, że na podium zwalnia się jedno z miejsc zarezerwowanych w tym roku niemal ekskluzywnie dla trzech hiszpańskich asów. Czy sytuację wykorzysta Valentino Rossi, który nie stał na podium od otwierających sezon zmagań w Katarze? A może po raz trzeci w tym roku w pierwszej trójce wyląduje Cal Crutchlow, który wciąż wyprzedza włoskiego, 9-krotnego mistrza w klasyfikacji generalnej?

Podczas porannego, pierwszego treningu wolnego, tempo Pedrosy, Marqueza, ale i Rossiego i Crutchlowa, było bardzo wyrównane, dlatego w sobotę duet ekipy Repsol Honda wcale nie może być pewny dwóch pierwszych pozycji na mecie.

Wyścig MotoGP w Holandii w sobotę, a już jutro zawodników MotoGP czeka walka o pozycje startowe podczas sesji kwalifikacyjnej. Prognozy pogody przewidują mokry piątek, ale suchą sobotę.

Dzisiejszy wypadek możecie zobaczyć na oficjalnej stronie MotoGP, TUTAJ .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl