Stan Joana Lascorza wciąż niejasny

- Piotr Jędrzejak

Widmo paraliżu wciąż wisi nad Joanem?

W poniedziałek 2. kwietnia, podczas oficjalnych testów World Superbike, Joan Lascorz upadł przy prędkości 200 km/h. Od tamtej pory regularnie informujemy was o stanie zdrowia 27-letniego Hiszpana. Pojawiły się już nowe, znowu niezbyt jasne wiadomości.

Prasa zapowiada niestety same czarne scenariusze. Twierdzi, że Joan prawdopodobnie będzie miał sparaliżowane nie tylko nogi, ale też i ramiona. Do tego prawdopodobnie na stałe ma uszkodzony mózg. Po pierwsze z powodu uderzenia, a po drugie uraz kręgosłupa mógł zatrzymać pracę płuc, co pozbawiło Lascorza tlenu aż do momentu udzielenia pomocy. Co niezwykle istotne – to tylko plotki. Mamy nadzieję, że okażą się zupełnie nieprawdziwe.

Oficjalne oświadczenie wydał też zespół Kawasaki. Można w nim przeczytać, że w piątek, 6. kwietnia lekarze wybudzili Joana, jednak ten bardzo się ruszał, a w płucach wciąż miał płyn. Z tych powodów zdecydowano, aby Hiszpan pozostał w śpiączce jeszcze 4 dni, tak aby wydzielina zniknęła.

Co za tym idzie, dopóki Joan nie zostanie na stałe wybudzony, a neurolodzy nie zbiorą danych, nie będzie można dokładnie ocenić jego stanu zdrowia i szans na rehabilitację. Rodzina, zespół i całe Provec Kawasaki dziękują za wszelkie dobre słowa, a następna oficjalna informacja zostanie opublikowana wtedy, gdy będą do przekazania konkretne wiadomości o zdrowiu zawodnika.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl