WSBK: Poważny wypadek Lascorza na Imoli

- Mick

27-letni Hiszpan Joan Lascorz trafił do szpitala w Bolonii z podejrzeniem złamania kręgosłupa po bardzo groźnym wypadku podczas poniedziałkowych testów World Superbike na włoskim torze Imola.

Zawodnik fabrycznego zespołu Kawasaki upadł przy prędkości ponad 200km/h w szybkim fragmencie toru pomiędzy zakrętami Tosa i Piratella. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że Hiszpan uderzył w stalową barierę i choć nie stracił przytomności, miał problemy z poruszaniem nogami.

Joan Lascorz - foto Kawasaki

Po przewiezieniu do centrum medycznego, lekarze podjęli natychmiastową decyzję o przetransportowaniu Lascorza helikopterem do szpitala w Bolonii z podejrzeniem złamania kręgosłupa. Wieczorem rozpoczęła się operacja uszkodzonego, szóstego kręgu piersiowego.

Pochodzący z Barcelony, Joan Lascorz – przez kibiców i przyjaciół nazywany „Jumbo” – ma na swoim koncie trzy wygrane wyścigi World Supersport i tytuł drugiego wicemistrza tej kategorii wywalczony przed dwoma laty w barwach Kawasaki.

Jego kariera nabrała rozpędu, kiedy dwanaście lat temu, po serii zwycięstw w mistrzostwach Katalonii, jako nastolatek został wytypowany do startu w hiszpańskim pucharze Movistar Activa Cup, u boku takich zawodników jak Casey Stoner, Julian Simon czy Chaz Davies.

Po czterech sezonach w World Supersport, w minionym roku Lascorz awansował do kategorii Superbike. „Awans” otrzymał, choć sezon 2010 zakończył długim pobytem w szpitalu z powodu poważnych obrażeń, jakich doznał w zbiorowym wypadku na wejściu w drugi zakręt toru Silverstone. Hiszpan od 2009 roku reprezentuje barwy Kawasaki

Niedzielne wyścigi World Superbike na torze Imola, Lascorz zakończył odpowiednio na 7 i 9 miejscu. W Australii wywalczył zaledwie jeden punkt i jest dwunasty w klasyfikacji generalnej, w której po podwójnym zwycięstwie we Włoszech prowadzi Carlos Checa.

W szpitalu w Imoli leży z kolei jedyny Polak w MŚ World Supersport, Paweł Szkopek, który w sobotę złamał prawą nogę po upadku w porannym treningu wolnym. Zawodnik Bogdanka PTR Honda wraca do zdrowia po niedzielnej, pięciogodzinnej operacji. Jego miejsce podczas dzisiejszych testów zajął junior Bogdanki, Adrian Pasek.

Więcej informacji o stanie zdrowia swojego zawodnika ekipa Kawasaki planuje udzielić we wtorek rano.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl