Oficjalnie: Polski zespół w World Supersport

- Mick

Wójcik Racing Team potwierdził dziś oficjalnie to, o czym pisaliśmy już kilka tygodni temu. W sezonie 2020 w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport ekipa Grzegorza Wójcika wystawi Szweda Christoffera Bergmana. 

29-latek ma już na swoim koncie dwa sezony startów w World Supersport. Na co dzień kierowca testowy zawieszeń marki Ohlins, Bergman reprezentuje także Wójcik Racing Team w mistrzostwach świata FIM EWC, gdzie po dwóch rundach sezonu 2019-2020 razem z Gino Reą i Axelem Maurinem zajmuje wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

O awansie Wójcik Racing Teamu do World Supersport pisaliśmy już w połowie listopada – zobacz tutaj

Sezon World Supersport rozpocznie się na przełomie lutego i marca na australijskiej wyspie Filipa, ale dwie rundy będą pokrywały się z klasykami FIM EWC, 24-godzinnymi wyścigami Le Mans i Bol d’Or, co zmusi zespół do zastąpienia Bergmana innym zawodnikiem. Decyzja odnośnie serii, w której zobaczymy Szweda w te dwa weekendy, jeszcze jednak nie zapadła.

Wójcik Racing Team będzie pierwszym polskim, pełnoetatowym zespołem w World Supersport od sezonów 2011-2012, kiedy ekipa Bogdanka PTR Honda wystawiała w swoich barwach Pawła Szkopka i Jamesa Ellisona oraz Sama Lowesa.

Dla zespołu Grzegorza Wójcika nie będzie to jednak debiut w padoku World Superbike. W 2017 roku Wójcik Racing Team wystartował z dziką kartą w portugalskiej rundzie World Supersport 300, na torze Portimao wystawiając 15-letniego wówczas Daniela Blina, który otarł się wówczas o punkty.

„To będzie intensywny sezon– mówi Christoffer Bergman. – Przygotowania do mojego startu w SSP trwają już od kilku miesięcy, cieszę się że udało się wszystko zgrać. NIe mogę doczekać się startu sezonu, a jednocześnie przed nami walka o podium w FIM EWC, po dwóch rundach z zespołem #77 jesteśmy na trzeciej pozycji i będziemy chcieli utrzymać się na szczycie. Trzymajcie kciuki, a ja zrobię wszystko, by zapewnić Wam najwyższe sportowe emocje.”

To przemyślana decyzja, z Christofferem zdążyliśmy się dobrze poznać i wiemy, jaki potencjał ma ten zawodnik – mówi Grzegorz Wójcik, szef teamu. – W minionym sezonie na arenie europejskiej był bezkonkurencyjny, wygrywając Puchar Alpe Adria w klasie Superstock1000. W wyścigach długodystansowych również pokazał się ze świetnej strony, potrafi zgrać się z kolegami z teamu i wnosi bardzo dużo doświadczenia. W sezonie 2020 Wójcik Racing Team stawia głównie na mistrzostwa świata i chcemy, by kibice na całym świecie mieli zapewnione wrażenia na najwyższym poziomie.Wiemy już, że dwa wyścigi będą się pokrywały: 24-godzinne Le Mans i Bol d’Or odbywają się w tych samych terminach, co rundy SSP. Na razie nie podejmujemy, żadnych decyzji co do ewentualnego zastępstwa i w którym cyklu się ono pojawi.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl