Wójcik Racing Team w World Supersport w 2020

- Mick

Choć to jeszcze informacja nieoficjalna, wszystko wskazuje na to, że polski zespół Wójcik Racing Team wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw świata World Supersport, wystawiając na Yamasze R6 Christoffera Bergmana.

Ekipa Grzegorza Wójcika wystawia już dwa motocykle w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, w których jednej z maszyn dosiada właśnie Bergman. Doświadczony Szwed ma już na swoim koncie starty w World Supersport, a także pracę jako kierowca testowy producenta zawieszeń Ohlins.

Wójcik Racing Team nie będzie pierwszym pełnoetatowym polskim zespołem w historii World Supersport. Wcześniej w pełnym cyklu oglądać mogliśmy ekipę Bogdanka PTR Honda, wystawiającą m.in. Sama Lowesa, Jamesa Ellisona i Pawła Szkopka.

Wczorajsza informacja o zbliżającym się debiucie Wójcik Racing Teamu w World Supersport wywołała w internecie dyskusję i zapytania od kibiców; „dlaczego polski zespół nie będzie wystawiał Polaka?” – choć przecież mamy tak świetnych, młodych zawodników, jak Piotr Biesiekirski, Daniel Blin czy Kamil Krzemień.

Naszym zdaniem to jednak słuszna decyzja. Pierwszy rok w World Supersport upłynie z pewnością pod znakiem zbierania doświadczenia przez zespół i mechaników, a to będzie znacznie łatwiejsze w sytuacji, w której motocykla dosiada bardziej doświadczony zawodnik, który zna już tory i specyfikę mistrzostw. Na Polaków przyjdzie jeszcze zapewne czas!

Nie patrzylibyśmy więc na przygodę Wójcik Racing Teamu z World Supersport (a kto wie, w przyszłości może i World Superbike), przez pryzmat sezonu 2020, tak samo, jak nie można oceniać przygody teamu w FIM EWC przez pryzmat jej pierwszego sezonu w cyklu w 2017 roku. Dziś Wójcik Racing Team w FIM EWC to zupełnie inne – i dużo bardziej konkurencyjne – przedsięwzięcie, niż jeszcze dwa lata temu. Znając determinację i upór Grzegorza Wójcika jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z World Supersport.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl