Jorge Lorenzo zakończy dziś karierę? Dziś specjalna konferencja!

- Mick

O godzinie 15:00 na torze w Walencji odbędzie się specjalna konferencja prasowa, podczas której z dziennikarzami spotka się trzykrotny mistrz MotoGP, Hiszpan Jorge Lorenzo i szef organizującej wyścigi Grand Prix firmy Dorna, Carmelo Ezpeleta. Nie mamy wątpliwości, co się tam wydarzy…

Informacja o specjalnej konferencji trafiła do nas przed kilkoma minutami i nie mamy wątpliwości o co chodzi. O możliwym rozwiązaniu kontraktu Lorenzo z Repsol Hondą i zakończeniu kariery przez Hiszpana mówiło się od kilku tygodni. Nie oszukujmy się; właśnie z uwagi na taką ewentualność Honda ściągnęła do ekipy LCR Johanna Zarco na trzy ostatnie wyścigi tego sezonu.

Lorenzo od czerwca zmaga się z poważną kontuzją kręgosłupa, która nie tylko osłabiła go fizycznie, ale także mocno odbiła się na jego psychice. Nic dziwnego, że mając na swoim koncie miliony i nieco ponad trzydzieści lat na karku, Lorenzo nie chce ryzykować zdrowia i życia na motocyklu, na którym od początku roku nie może się dogadać.

Nie mamy wątpliwości, że dzisiaj o godzinie piętnastej Lorenzo ogłosi rozwiązanie kontraktu z Hondą i wycofanie się z przyszłorocznych startów w MotoGP. Zresztą taką decyzję sugerował mu niedawno w mediach sam Ezpeleta.

Pytanie, czy po powrocie do zdrowia Hiszpan będzie próbował wrócić do MotoGP w 2021 roku, gdy skończą się kontrakty niemal wszystkich zawodników.

Nie mamy też wątpliwości, że Lorenzo nadal pozostaje zawodnikiem zdolnym do walczenia o mistrzowskie laury. Ostatnie lata pokazały jednak, że potrzebuje do tego Yamahy lub Ducati. Czy dogada się z którymś z tych producentów?

Tak czy inaczej stawka MotoGP traci w przyszłym roku wielkie nazwisko. Chyba, że dzisiaj o 15-tej wydarzy się jednak coś innego, ale na to byśmy nie liczyli…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl