Pierwszy dzień testów WorldSBK w Aragonii – Relacja i Galeria

- Mick

Na torze Motorland Aragon rozpoczął się (choć jeszcze nieoficjalnie) sezon World Superbike 2020. Wczoraj, podczas pierwszego dnia testów, na swoich nowych motocyklach i w nowych barwach zadebiutowali m.in. Scott Redding, Alex Lowes czy Toprak Razgatlioglu.

Najszybszy rezultat uzyskał jednak obrońca tytułu, Jonathan Rea, do którego w ekipie Kawasaki dołączył Alex Lowes. Nowy zawodnik „zielonych” był wczoraj szósty, ze stratą 1,1 sekundy do zespołowego kolegi.

Drugi rezultat uzyskał debiutujący w World Superbike były zawodnik MotoGP i tegoroczny mistrz brytyjskich Superbike’ów, Scott Redding, który zajął miejsce Alvaro Bautisty w fabrycznym zespole Ducati. Brytyjczyk pokonał wczoraj aż 50 okrążeń, tracąc do Rea 0,4 sekundy.

Trzeci był Michael van dar Mark, a piąty Turek Toprak Razgalioglu, który zastąpił Lowesa w zespole Yamahy. Ich strata do Rea to odpowiednio, 0,5 i 0,9 sekundy. Pomiędzy zawodnikami Yamahy dzień zakończył Chaz Davies na drugim fabrycznym Ducati.

Prywatna ekipa GRT Yamaha Junior Team wystawi w przyszłym roku Amerykanina Garretta Gerloffa i Włocha Federico Caricasulo. W Aragonii rozdzielił ich Leon Camier, przesiadający się z Hondy na Ducati ekipy Barni.

Wielkimi nieobecnymi testów w Aragonii jest Honda, która na nowej CBR-ce wystawi w przyszłym roku Alvaro Bautistę i Leona Haslama.

Dziś drugi dzień testów. Kolejne testy za dwa tygodnie w Jerez. Oto czasy pierwszego dnia i trochę zdjęć od WorldSBK:

Wyniki pierwszego dnia:

  1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1’50.416 – 27 okr.
  2. Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati) 1’50.868 – 51 okr.
  3. Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team) 1’50.941 – 39 okr.
  4. Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati) 1’51.176 – 37 okr.
  5. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Team) 1’51.313 – 47 okr.
  6. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1’51.567 – 37 okr.
  7. Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) 1’51.867 – 52 okr.
  8. Leon Camier (BARNI Racing Team) 1’52.902 – 37 okr.
  9. Federico Caricasulo (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) 1’53.514 – 57 okr.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl