Prędki Racing Team po pierwszej rundzie WMMP
MotoRmania
13 maja 2015

Krystian, startując w Rookie 600, pierwszego dnia zajął drugie miejsce, ale w niedzielę wygrał wyścig.

Ekipa Prędki Racing Team wita wszystkich czytelników MotoRmanii po długiej przerwie. Zgodnie z tym, co ogłosiliśmy jakiś czas temu, w tym sezonie wracamy do WMMP aby walczyć o Puchar Polski w klasie Rookie 600. W zespole trochę się zmieniło, ale o tym piszemy na bieżąco na naszym profilu FB. Dziś chcemy przekazać Wam klimat I rundy WMMP, która odbyła się w miniony weekend na Torze Wyścigowym w Poznaniu oraz jeszcze raz podziękować ludziom, którzy dają nam wsparcie by realizować marzenia i sportowe pasje.

Piątek – Dzień 1 – Trening

Ranek przywitał nas bardzo elegancką pogodą. Było cieplutko i bezwietrznie. Niestety z powodu braku miejsc w grupie A, Krystian musiał rozpocząć treningi w grupie C, gdzie czasy są kręcone na poziomie 2:00… Po wyjechaniu na pierwszą poranną sesję, na drugim okrążeniu zaliczył dzwona. Okazało się, że winowajcą wypadku jest rozlany olej na Sławiniaku… który znalazł się na torze dosłownie kilka sekund przed przejazdem Krystiana. Wirażowy nawet nie zdążył zareagować.

Motocykl po ślizgu szybko doprowadziliśmy do stanu początkowego i był gotowy na kolejne przejazdy. Po południu zwolniło się miejsce w grupie A i zostaliśmy tam przeniesieni, co natychmiast dało wymierny efekt. Czasy zaczęły przypominać poprzedni trening, a do porannych sesji nie było co porównywać. Prędki kręcił powtarzalne 1.42 a w przedostatniej sesji poprawił swój dotychczasowy rekord, uzyskując zarazem najszybszy czas Rookie 600, czyli 1.40.959!! To bardzo zmotywowało nas do wyścigu, który miał ruszyć następnego dnia.

Sobota – Dzień 2 – Pierwszy wyścig

W kwalifikacjach Prędki uzyskał drugi czas – 1.41.089. Szybszy był tylko Dariusz Urbanowicz z życiowym czasem 1.40.879 (pozdro Darek!). O 13:20 zaczął się wyścig. Prędki dobrze wystartował i w pierwszy zakręt wchodził jako lider. Utrzymał ten stan do trzeciego okrążenia, podczas którego w trzecim zakręcie – zwanym Slawiniakiem, został wyprzedzony przez Andrzeja Kawuloka. Po wyprzedzeniu Krystian ruszył w pogoń za czerwonym GSX-Rem, jednak Andrzej okazał się dziś szybszym zawodnikiem i utrzymał prowadzenie do końca wyścigu. Prędki dojechał na drugim miejscu, a trzeci stopień podium przypadł wspomnianemu wcześniej Dariuszowi Urbanowiczowi. Następnego dnia drugi wyścig, a w powietrzu „wisi” deszcz…

Niedziela – Dzień 3 – Drugi Wyścig

Rano nad torem zbierały się czarne chmury i nie wyglądało to dobrze. Sytuacja była nerwowa w każdym zespole, gdyż do końca nikt nie wiedział czy wyścig będzie mokry, czy suchy. Przed południem zaczęło dosyć mocno padać, wtedy przygotowaliśmy drugi komplet kół z oponami na deszcz. Na szczęście w miarę szybko przestało padać i tor powoli przesychał… ale chmury nadal wisiały nad torem. Krystian do tego wyścigu podszedł na większym luzie niż poprzedniego dnia. Start do wyścigu był bardzo udany, Prędki objął prowadzenie. Na trzecim okrążeniu w trzecim zakręcie – Sławińskim, powtórzyła się historia z wczoraj. Prędkiego wyprzedził GSX-R z Andrzejem Kawulokiem na pokładzie. Tym razem jednak Krystian zareagował na ten manewr jak Pitbull na kota i momentalnie skontrował wychodząc na prowadzenie. Z każdym następnym okrążeniem regularnie odjeżdżał czołówce, a jak się skończyło sami wiecie…

Zapraszamy na nasz profil na FB i do usłyszenia wkrótce.
Krystian Paluch, Bartek Kawecki, Rafał Sroga, Krzysztof Janke
facebook.com/PredkiRacingTeam

Największe podziękowania należą się Panu Andrzejowi Chmielewskiemu i jego Firmie A.R.Chmielewski – Maszyny Rolnicze. Jest to nasz główny sponsor w sezonie 2015, a pomoc z jego strony jest nieoceniona.

Dziękujemy również:
Naszemu Przyjacielowi Markowi Plucie – Gabinet Medycyny Pracy Tarnobrzeg
Agencja Reklamy „ROMA” z Sandomierza
Ekipie MotoRmani, dzięki której kolejny sezon możemy dzielić się z Wami naszymi emocjami
Igorowi Nowackiemu – Paddock.pl – Dystrybutror na rynek Polski:
Aliant Battery, Bitubo Race Suspension, Valter Moto Components, Braking-Sunstar, SamcoSport, Domino SpA, MWR Air Filters.
Mateuszowi Jagielskiemu – Photoaction – Dokumentacja foto
Grzegorzowi Iskrze – Iskra.pl – montaż video
Pirelli
Spyke
Honda
SHOEI
Ten Kate Racing Products
HRC – Honda Racing Corporation
BODIS Exhaust-Technology

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły