Motocyklowy mistrz Polski stawia na eSport

- MotoRmania

Paweł Szkopek, jako pierwszy polski zawodnik wyścigów motocyklowych, postanowił profesjonalnie zaangażować się w eSport. Pod skrzydła dwunastokrotnego mistrza Polski i prowadzonego przez niego Szkopek Teamu trafił właśnie najszybszy Polak w wirtualnych mistrzostwach świata MotoGP, Mateusz Kapusta. 

Informacja Prasowa

Na torach wyścigowych Szkopek osiągnął już niemal wszystko, będąc nie tylko dwunastokrotnym mistrzem kraju, ale także najszybszym Polakiem w MŚ FIM EWC oraz jedynym Polakiem, który ścigał się na pełen etat i punktował w prestiżowych MŚ World Superbike.

Choć nie zamierza kończyć kariery i planuje w tym roku dalsze starty, Szkopek chce ponownie wyznaczyć szlaki dla młodszych pokoleń zawodników. Tym razem wirtualne.

W tym celu najszybszy Polak “w realu” łączy siły z najszybszym polskim motocyklistą w eSporcie, Mateuszem Kapustą, który od 2017 roku regularnie ściga się w czołówce oficjalnych wirtualnych mistrzostw świata MotoGP.

Szkopek Team nie tylko pomoże Mateuszowi, rywalizującemu jako Gucio1846, przenieść  doświadczenie z prawdziwych torów na te wirtualne, ale również zostanie głównym partnerem Polskiej Ligi eMotoGP, która startuje już  25 kwietnia.

Sam Paweł także planuje stanąć do walki i na własnej skórze przekonać się, na ile doświadczenie zdobyte w najsłynniejszych wyścigach motocyklowych świata, jak 24h Le Mans, Bol d’Or czy Suzuka 8 Hours, pomoże mu w rywalizacji w kolejnej nowej serii. Tym razem wirtualnej.

Zamiast czekać aż wreszcie ruszy sezon, postanowiłem przejąć inicjatywę i zrobić coś, o czym myślałem już od dłuższego czasu, czyli zaangażować się w cieszący się coraz większą popularnością eSport – mówi Paweł Szkopek. – Niedawno do Szkopek Teamu dołączył młody mistrz Polski Mateusz Hulewicz, którego chcemy doprowadzić  do mistrzostw świata. Dzisiaj łączymy siły z Mateuszem Kapustą, który jest bez wątpienia najszybszym motocyklistą w polskim eSporcie. Kilka razy był bardzo blisko wirtualnego, światowego finału MotoGP i jestem przekonany, że nasza wymiana doświadczeń pozwoli mu zrobić kolejny krok. Jako Szkopek Team zaangażujemy się także w Polską Ligę eMotoGP, ale ja również nie mogę doczekać się swojego wirtualnego debiutu i ciekaw jestem, jak bardzo to nowe doświadczenie pomoże mi gdy wznowimy rywalizację w realnym świecie.” 

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do Szkopek Teamu – dodaje Mateusz Kapusta– To ogromny zaszczyt reprezentować, nawet wirtualnie, najlepszy polski zespół wyścigowy, mając dodatkowo wsparcie od swojego idola. Cieszę się, że moje dotychczasowe wyniki i motywacja do wygrywania zostały dostrzeżone przez Pawła Szkopka. To ogromny zastrzyk motywacji do jeszcze szybszej jazdy. Szkopek Team to zdecydowanie zwycięski zespół, w którym ścigają się najlepsi, dlatego dołożę wszelkich starań, aby taki pozostał również w świecie wirtualnych wyścigów.”

Więcej informacji o Pawle Szkopku i Szkopek Teamie na profilu www.facebook.com/SzkopekTeam/ . Więcej informacji o Mateuszu Kapuście na profilu www.facebook.com/Gucio1846/ . Zmagania Polskiej Ligi eMotoGP będzie można śledzić m.in. na stronie www.facebook.com/PolskaLigaMotoGP/ . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl