GP Hiszpanii jednak odbędzie się w maju, ale…

- Mick

Wyścigi o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez odbędą się zgodnie z planem, trzeciego maja i to we wszystkich trzech klasach; MotoGP, Moto2 i Moto3, ale… wirtualnie!

Po tym, jak dwie pierwsze edycje „Wirtualnego GP”, na Mugello i Red Bull Ringu, cieszyły się całkiem sporą popularnością, organizatorzy MotoGP postanowili pójść za ciosem i tym razem zorganizować wyścig nie tylko dla klasy królewskiej, ale też mniejszych kategorii.

Tym sposobem w niedzielę o 15:00 do walki staną po kolei zawodnicy Moto3, Moto2 i MotoGP, ale nie wszyscy. W królewskiej klasie każdy zespół może wystawić tylko jednego reprezentanta. Wyjątkiem są obrońcy tytułu, Repsol Honda, dlatego w akcji zobaczymy obu braci Marquezów.

W mniejszych klasach zobaczymy po dziesięciu zawodników, wybranych z najszybszych w pierwszej rundzie sezonu w Katarze.

Jednocześnie podczas wirtualnego Grand Prix promowana będzie oficjalna organizacja charytatywna MotoGP, Two Wheels for Life, która zbiera środki na walkę z koronawirusem.

Co Wy na takie ściganie?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl