GP Hiszpanii jednak odbędzie się w maju, ale…
Mick
23 kwietnia 2020

Wyścigi o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez odbędą się zgodnie z planem, trzeciego maja i to we wszystkich trzech klasach; MotoGP, Moto2 i Moto3, ale… wirtualnie!

Po tym, jak dwie pierwsze edycje „Wirtualnego GP”, na Mugello i Red Bull Ringu, cieszyły się całkiem sporą popularnością, organizatorzy MotoGP postanowili pójść za ciosem i tym razem zorganizować wyścig nie tylko dla klasy królewskiej, ale też mniejszych kategorii.

Tym sposobem w niedzielę o 15:00 do walki staną po kolei zawodnicy Moto3, Moto2 i MotoGP, ale nie wszyscy. W królewskiej klasie każdy zespół może wystawić tylko jednego reprezentanta. Wyjątkiem są obrońcy tytułu, Repsol Honda, dlatego w akcji zobaczymy obu braci Marquezów.

W mniejszych klasach zobaczymy po dziesięciu zawodników, wybranych z najszybszych w pierwszej rundzie sezonu w Katarze.

Jednocześnie podczas wirtualnego Grand Prix promowana będzie oficjalna organizacja charytatywna MotoGP, Two Wheels for Life, która zbiera środki na walkę z koronawirusem.

Co Wy na takie ściganie?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły