Pod skrzydłami Tadka Błażusiaka – szkolenie zakończone sukcesem!
Piotr Jędrzejak
20 sierpnia 2012

Kurz, brud i ryk silników – pierwsza polska edycja Red Bull Under My Wing była dla uczestników warsztatów nie lada wyzwaniem.

Tadek Błażusiak cierpliwie tłumaczył, jak dążyć do mistrzowskiego poziomu i – jak twierdzą uczniowie – perfekcyjnie się sprawdził w roli nauczyciela. Impreza odbyła się 18. sierpnia w Konarach.

„Wyżej łokcie! Więcej gazu! Nie na siedząco!” – mistrz świata w SuperEnduro cierpliwie tłumaczył, co zrobić, by opanować motocykl. – Myślę, że udało nam się osiągnąć cel. – powiedział po warsztatach Tadek. – Zobaczyliśmy zawodników w różnym wieku. Niektórzy są już profesjonalistami, inni dopiero zaczynają przygodę z tym sportem. Starałem się każdemu coś doradzić. Ja się świetnie bawiłem. Mam nadzieję, że uczestnicy Red Bull Under My Wing też.

Zabawa była, ale najważniejsze, że po paru godzinach spędzonych na torze z Tadkiem Błażusiakiem były też satysfakcja i wiedza, która zaprocentuje w przyszłości. – Świetna lekcja. Tadek naprawdę znakomicie tłumaczył, jakie błędy robię i jak ich uniknąć. – cieszyła się Milena Kojder, jedna z dwóch dziewczyn, które wzięły udział w warsztatach.

W nietypowej lekcji z Tadkiem uczestniczyło 27 fanów motocrossu. Najmłodszy miał 12 lat, najstarszy – 22. Wszystkich połączyła jedna pasja. – My tak naprawdę jesteśmy wielką rodziną. Niewiele osób w Polsce trenuje i wszyscy się znamy. – tłumaczył Oskar Barański, trzykrotny Mistrz Polski w motocrossie.

Oprócz zawodników, którzy już od dawna osiągają sukcesy w Polsce i za granicą, duże wrażenie na Tadku wywarł zaledwie 13-letni Gabriel Chętnicki – Niektórym nie brakuje talentu. Mam nadzieję, że nie zapomną o ciężkiej pracy, której wymaga ten sport. To lata wyrzeczeń. Trzeba być cierpliwym i pokornym. – tłumaczył Tadek.

Tadek Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów świata. Specjalizuje się w enduro-crossie. Ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie. Aż pięciokrotnie triumfował w słynnym austriackim Erzbergrodeo, wywalczył też złoty medal Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games 2011, jest dwukrotnym Mistrzem Świata SuperEnduro. W tym sezonie broni tytułu.

Red Bull Under My Wing to seria warsztatów, dzięki której profesjonalni sportowcy mogą przekazać wiedzę młodym zawodnikom. Uczą perfekcyjnej techniki, tłumaczą, co robić, by osiągnąć sukces. Adeptów pod swoje skrzydła brało już wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin, m.in. Helder Rodrigues (enduro), Peter Northug (biegi narciarskie), Hayato Sakamoto (baseball), czy piłkarska drużyna New York Red Bulls. Spotkanie z Tadkiem Błażusiakiem było pierwszą odsłoną polskiej edycji projektu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły