Na czwartej rundzie Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro Taddy znalazł się na podium

- MotoRmania

Wczorajszego wieczoru miała miejsce piękna historia! Jak rok temu, na najwyższym stopniu podium podczas Izraelskiego przystanku Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro stanął Billy Bolt, co było zjawiskiem powtarzającym się. Jonny Walker oraz Taddy Błażusiak uzupełnili kolejny raz podium!

SuperPole i pierwszy finał w Jerozolimie

Rundy motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Jerozolimie rozpoczęły się wyścigami SuperPole, gdzie najlepszy czas okrążenia wykręcił (jak zwykle) obecny lider cyklu – Billy Bolt.

Brytyjczyk poczuł przewagę i szybko objął prowadzenie już po starcie pierwszego finału. Taddy Błażusiak przez pierwsze metry szedł łeb w łeb z Boltem, ale Jonny Walker wkrótce zdołał wyprzedzić go i zająć drugie miejsce. Po małych problemach Taddiego na sekcji kamieni Cody Webb wyprzedził Polaka, zostawiając go na czwartej pozycji. Bolt, pomimo błędów na trasie, zdecydowanie odjeżdżał swoim przeciwnikom i pewnie wygrał pierwszy wyścig wieczoru.

Drugi finał i Dominik Olszowy

Dominik Olszowy wykorzystał swoją pozycję w pierwszej linii i zdobył hole-shot’a oraz najszybszy czas okrążenia podczas startu w odwróconej kolejności. Zajął miejsce w Top3 przez połowę wyścigu, ale nieco osłabł w drugiej połowie. Pod koniec wyścigu odzyskał swoje tempo i zajął piąte miejsce na mecie, mimo problemów na trasie, które spowodowały spadek Jonny’ego Walkera z drugiego na szóste miejsce i zostawiły duet Bolt-Olszowy na czele.

Błażusiak konsekwentny, Bolt utrzymuje prowadzenie

Błażusiak okazał się bardzo konsekwentny, co pozwoliło mu na zajęcie trzeciego miejsca w wyścigu. Na ostatnich okrążeniach Bolt miał groźnie wyglądający kontakt z Diogo Vieira, ale dzięki bezpiecznej przewadze udało mu się utrzymać prowadzenie do końca. Walker, który sumiennie odrabiał straty, zajął drugie miejsce.

Bolt dominuje w ostatnim finale

Ostatni finał był pokazem niesamowitych umiejętności Bolta, który na linii mety miał miażdżącą przewagę 17.528 sekundy nad drugim Walkrem. Webb, mający problemy z motocyklem, niespodziewanie wycofał się z wyścigu, a Olszowy i Błażusiak zajęli kolejno trzecie i czwarte miejsce. Niestety, nałożone na naszych reprezentantów kary czasowe sprawiły, że trzecie miejsce przypadło Vierze.

Brak pełnego składu i zawodników klasy Junior

Niepełny skład w klasie Prestige i brak zawodników z klasy Junior w trakcie Izraelskiego przystanku sprawił, że uczestnicy i fani cyklu halowych zmagań pozostali z niedosytem. Krajowe wyścigi uzupełniały program, ale nie były to widowiska na poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się podczas rund w Polsce, Niemczech czy na Węgrzech.

Billy Bolt ponownie na szczycie

Na najwyższym stopniu podium w Jerozolimie, podobnie jak w ubiegłym roku, stanął aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt. Na kolejnych miejscach uplasowali się aktualny Mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker oraz sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro – Taddy Błażusiak.

Pełne wyniki dostępne są pod adresem:
https://www.infomega.gr/superenduro/

Cztery rundy za nami – pora więc rozpocząć odliczanie do najważniejszego, finałowego przystanku cyklu, podczas którego zostaną rozdane medale dla Mistrzów sezonu 2023… Czas na wielki finał Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Arenie Gliwice – 18.03.2023!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na:
Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/
E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/
Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712

Organizator: Agencja Sport UP

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl