KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme – udana II runda w Lidzbarku Warmińskim!

- MotoRmania

7. lipca był dniem, w którym zawodnicy motocrossu oraz cross country rywalizowali na torze przy ulicy Wrzosowej w Lidzbarku Warmińskim.

Informacja prasowa

Odbyły się tam zawody KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme organizowane przez Warmiński Auto Moto Klub wspólnie z dealerem marki KTM z Olsztyna, KTM Wojciechowicz oraz firmą Skup Metali Kolorowych Edward Szulżycki. Była to druga runda KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme, w której udział w dwóch klasach cross oraz enduro wzięło łącznie ponad 50 uczestników.

Najliczniej obsadzoną klasą była enduro amator, w której prym wiódł zwycięzca I rundy Kamil Łarynowicz, zwyciężając w dwóch biegach. Za jego plecami wspaniałą walkę o drugie i trzecie miejsce toczyli Mariusz Pielak, Tomasz Pergoł oraz Mariusz Grażewicz. Tomasz Pergoł zawalił start spadając na 9. pozycję. Cały wyścig musiał odrabiać straty, a na przedostatnim okrążeniu, będąc na trzeciej pozycji złapał gumę i przestał liczyć się w walce o podium. Wykorzystał to Mariusz Grażewicz, któremu szybka i równa jazda dała drugie miejsce w pierwszym biegu, a tuż za nim linię mety minął Matiusz Pielak. W drugim biegu emocji było jeszcze więcej, ponieważ kroku Kamilowi Ławrynowiczowi dotrzymywał naciskając bardzo mocno Tomek Pergoł. Ostatecznie zwyciężył Kamil Ławrynowicz wyprzedzając Tomasza Pergoła o przysłowiowy błysk szprychy, trzeci na metę wjechał Robert Knasiak. Gdyby w tej klasie organizator prowadził klasyfikację konstruktorów, to pomarańczowe motocykle KTMa bezapelacyjnie by zwyciężyły – aż 80% uczestników dosiadało maszyn właśnie tej marki.

W Klasie cross licencja w pierwszym biegu zwyciężył Krzysztof Dziadko z Olsztyna, o którym można śmiało powiedzieć, że jest stałym bywalcem KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme. Szaleńczo gonił go Jędrzej Żuralski, a tuż za nimi do walki włączył się Rosjanin Pawel Garbar. Drugi bieg już bezapelacyjnie wygrał Jędrzej Żuralski, na miejscu drugim dojechał Pawel Garbar, trzeci linię mety minął Bogdan Alexey, również reprezentant Rosji.

W klasie cross amator o najwyższy stopień podium w walce liczyło się 4 zawodników: Krzysztof Morawski, Paweł Żuralski, Rafał Siekacz oraz Rafał Frajda. Ten ostatni ostatecznie wygrywając II bieg wyścigu zajął pierwsze miejsce, mając tyle samo punktów co Krzysztof Morawski. Trzecie miejsce podium dopełnił Paweł Żuralski, a na czwartym uplasował się Rafał Siekacz.

W młodzikach klasą samą dla siebie był Jakub Baranowski zwyciężając w dwóch wyścigach i zgarniając pełną pulę punktów. Drugi był Łukasz Baliński, a trzecie miejsce dopełnił Dawid Stasiowski.

„Gratuluję zwycięzcom, powodzenia w następnych zawodach życzę przegranym, a tym, którzy przyjechali do nas poczuć adrenalinę, rywalizację i dobrą zabawę, dziękuję za wzięcie udziału. Wszystkich zapraszam już na kolejną rundę, tym razem finałową, która odbędzie się 11.08.2013r. Bardzo dziękuję za okazałe wsparcie firmie Skup Metali Kolorowych Edward Szulżycki, której pomoc w organizacji naszych imprez sportowych jest nieprzeciętna, a co dla nas najważniejsze, bezinteresowna!” – mówi Dariusz Szymański prezes Warmińskiego Auto – Moto Klubu.

Szczegółową klasyfikację znaleźć można na wamk-lidzbarkwarminski.pl.

KLASYFIKACJA:

KLASA ENDURO LICENCJA:
1. Andrzej Goleń
2. Mateusz Wyrostek
3. Radosław Korkuć

KLASA ENDURO AMATOR:
1. Kamil Ławrynowicz
2. Robert Knasiak
3. Mariusz Grażewicz

KLASA CROSS LICENCJA:
1. Jędrzej Żuralski
2. Pawel Garbar
3. Krzysztof Dziadko

KLASA CROSS AMATOR:
1. Rafał Frajda
2. Krzysztof Morawski
3. Paweł Żuralski

KLASA MŁODZIK:
1. Jakub Baranowski
2. Łukasz Balinski
3. Dawid Stasiowski

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl