Tomiczek i Szymkowski na podium Mistrzostw Europy Enduro!

- Eliasz Davidson

Nasi reprezentanci powrócili z tytułami z ostatniej, portugalskiej rundy Mistrzostw Europy w Enduro!

W ubiegły weekend, 3-dniowym finałem w portugalskim Ourem zakończyły się zmagania tegorocznej serii Mistrzostw Europy. Mocno trzymaliśmy kciuki za naszych reprezentantów, a w szczególności za Adama Tomiczka i Pawła Szymkowskiego, którzy walczyli o podia w swoich klasach. Przez wszystkie 3 dni trwała zażarta walka o każdy punkt, który mógł się okazać na wagę tytułu.

Już po pierwszym dniu zmagań nasi zawodnicy dali nam powody do apetytu na sukces. Paweł Szymkowski dosiadając swojego EXC-F 350 zameldował się na 3. miejscu w klasie E2/E3 Junior, a Adam był drugi wśród stodwudziestopiątkarzy do 20 lat. W sobotę poszło im nieco słabiej i obaj dojechali na 4. miejscu. Jednak czekał ich jeszcze jeden dzień zmagań – finałowy motocross. Nasi reprezentanci byli bardzo zmotywowani, aby dobrze pojechać na specjalnie przygotowanym na ten dzień torze.

Na czerwonej, portugalskiej ziemi świetnie zaprezentował się tegoroczny Mistrz Polski Juniorów w motocrossie. Tomiczek na swoim EXC 125 w pięknym stylu zwyciężył niedzielne zmagania w swojej klasie. I na nic zdały się kaskaderskie skoki Oliver Nelsona na Husabergu. Pierwsze miejsce i 20 punktów w motocrossie dały Adamowi 2. pozycję w zawodach oraz 3. miejsce na podium klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. A to oznacza tytuł drugiego II Vice Mistrza w klasie!

W niedzielę swój tytuł przypieczętował również Paweł Szymkowski. Polak niedzielne zmagania zakończył na 3. miejscu, dzięki temu zajął 3. pozycję w zawodach oraz umocnił się na 2. miejscu klasyfikacji generalnej. Tym samym Paweł zgarnął tytuł Vice Mistrza Europy!

My odebraliśmy chłopaków z lotniska i osobiście pogratulowaliśmy im sukcesu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie cała Polska usłyszy o sukcesach naszych zawodników, bo na prawdę mamy być z czego dumni.

Niestety, nie udało nam się jeszcze znaleźć żadnych zdjęć z jazdy chłopaków w Portugalii, dlatego wykorzystaliśmy zdjęcie Adama z testów KTM. Fotki z pudła też nie są najlepsze, ale najważniejszy i tak jest wynik!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl