Taddy Błażusiak triumfuje w Barcelonie! II runda MŚ Super Enduro
Eliasz Davidson
12 lutego 2013

Nasz rodak znowu nie zawiódł podczas II rundy Mistrzostw Świata w Super Enduro.

Tadeusz Błażusiak podczas Grand Prix Hiszpanii pokazał, że nie bez powodu został okrzyknięty królem halowego enduro i nie bez powodu jest trzykrotnym Mistrzem Świata. Na stadionie Palau Sant Jordi, Polak przed 8 tysiącami widzów zgarnął drugie w tym sezonie zwycięstwo wygrywając 2 z 3 finałów. Tylko w drugim wyścigu, w którym zawodnicy startują w odwróconej, kolejności Błażusiak na początku zaliczył upadek, a później awansował z samego końca stawki na trzecią lokatę. Jadąc w takim stylu ciężko nie odnosić sukcesów!

Tadeusz Błażusiak: „Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku. Fizycznie czułem się dużo lepiej, niż podczas Grand Prix Polski, ciągle jeszcze nie jestem w 100% sprawny ,ale wiedziałem, że będę w dużo lepszej pozycji na atak po zwycięstwo. Zwycięstwo w pierwszym i trzecim finale było rewelacyjne.  Nie lubię startu w odwróconej kolejności, który jest stosowany podczas drugiego finału, to bardzo niebezpieczne gdy szybsi zawodnicy jako ostatni wybierają pozycję startową, a w rezultacie startują z drugiej linii, z tego powodu niestety zaliczyłem upadek. Ale jestem zadowolony z mojej jazdy w tym finale, która zaowocowała trzecim miejscem. Jak zwykle starty z bramek startowych były super ważne i moje starty były również dobre. Mój motocykl jest niesamowity na startach, w pierwszym finale miałem tak dobrą trakcję, że w mgnieniu oka byłem pierwszy w pierwszym zakręcie. Przewaga blisko 30 punktów w klasyfikacji generalnej trochę zdejmuje „ciśnienie” z finałowego Grand Prix we Francji, ale oczywiście będę dążył do zdobycia podobnego wyniku jak w Polsce i Hiszpanii.  Dotychczas wszystko układa się znakomicie w Mistrzostwach Świata 2013 i mam nadzieję, że we Francji po raz kolejny skończę z mocnym rezultatem na moim koncie.”

W klasie Junior zwycięzca z Łodzi Paweł Szymkowski – w Barcelonie okazał się najlepszym z młodych Polaków. Paweł zajął bardzo dobre, piąte miejsce. Nie dla wszystkich naszych rodaków start w Hiszpanii okazał się szczęśliwy. Adam Tomiczek zaliczył upadek i złamał rękę, przez co nie mógł wziąć udziału w wyścigach.

Wyniki MŚ Super Enduro
1. Taddy BLAZUSIAK
2. David KNIGHT
3. Alfredo Gomez
4. Kornel NEMETH
5.Ivan CERVANTES

Wyniki MŚ Super Enduro klasa Junior
1. Danny McCanney
2. Johan EDLUND
3. Magnus Thor
4. Giacomo Redondi
5.Pawel SZYMKOWSKI

Ostatnia, trzecia runda odbędzie się podczas Grand Prix Francji 9 marca. Oby nasi zawodnicy również tam pokazali się ze świetnej strony.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się: