Jazda enduro w stylu dzikiego zachodu?

- Piotr Jędrzejak

Pytania tego typu męczyły nas od dawna. Co mają wspólnego oraz w jaki sposób połączyć jazdę enduro oraz kulturę „dzikiego zachodu”? Pytania na ten temat regularnie też spływały na naszą skrzynkę. Regularnie, wraz z Wami, zastanawialiśmy się, ile wspólnego ma przekładanie nogi przez motocykl enduro i przez siodło na koniu. Czy potężne, offroadowe buty da się zastąpić skórzanymi butami z ostrogami? No i co z długimi płaszczami, kapeluszami oraz lasso? Czy „dzikość” westernów przekłada się na „dzikość” enduro?

Na szczęście ekipa Enduro Seven rozwiała wszystkie te wątpliwości w swoim klipie „Enduro Motivation 2019 – Western Style”:

Tak naprawdę, ani Wy ani my nigdy nie zastanawialiśmy się nad połączeniem motocykli i dzikiego zachodu, to oczywiste. Film od Enduro Seven udowodnił, że to połączenie nie ma żadnego większego sensu, ani nie jest widowiskowe. Film za to broni się kilkoma przyjemnymi ujęciami jazdy offroadowej. Na koniec ekipa Enduro Seven ma też przesłanie:

„Utrzymuj motywację i szanuj naturę. Jeździj jak pro, nie jak buntownik.”

A Wy jak utrzymujecie moto-motywację i jak trenujecie formę przed sezonem? No i najważniejsze – jeżdżąc w offroadzie, starajcie się robić to „profesjonalnie, z poszanowaniem dla natury i otoczenia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl