Jazda enduro w stylu dzikiego zachodu?
Piotr Jędrzejak
28 stycznia 2019

Pytania tego typu męczyły nas od dawna. Co mają wspólnego oraz w jaki sposób połączyć jazdę enduro oraz kulturę „dzikiego zachodu”? Pytania na ten temat regularnie też spływały na naszą skrzynkę. Regularnie, wraz z Wami, zastanawialiśmy się, ile wspólnego ma przekładanie nogi przez motocykl enduro i przez siodło na koniu. Czy potężne, offroadowe buty da się zastąpić skórzanymi butami z ostrogami? No i co z długimi płaszczami, kapeluszami oraz lasso? Czy „dzikość” westernów przekłada się na „dzikość” enduro?

Na szczęście ekipa Enduro Seven rozwiała wszystkie te wątpliwości w swoim klipie „Enduro Motivation 2019 – Western Style”:

Tak naprawdę, ani Wy ani my nigdy nie zastanawialiśmy się nad połączeniem motocykli i dzikiego zachodu, to oczywiste. Film od Enduro Seven udowodnił, że to połączenie nie ma żadnego większego sensu, ani nie jest widowiskowe. Film za to broni się kilkoma przyjemnymi ujęciami jazdy offroadowej. Na koniec ekipa Enduro Seven ma też przesłanie:

„Utrzymuj motywację i szanuj naturę. Jeździj jak pro, nie jak buntownik.”

A Wy jak utrzymujecie moto-motywację i jak trenujecie formę przed sezonem? No i najważniejsze – jeżdżąc w offroadzie, starajcie się robić to „profesjonalnie, z poszanowaniem dla natury i otoczenia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły