ErzbergRodeo 2014 – Jonny Walker dominuje Red Bull Hare Scramble! [video]
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2014

W miniony weekend w Austrii odbyła się już 20. edycja jednej z najtrudniejszych imprez extreme enduro – Erzbergrodeo!

Do Eisenerz, na 4-dniowe święto offroadu przyjechało 1500 zawodników, jednak go głównej imprezy – Red Bull Hare Scramble mogło zakwalifikować się jak zwykle tylko 500. Do elity tej edycji zaliczały się takie nazwiska, jak Jonny Walker, David Knight, Ben Hemingway, Alfredo Gomez, Andreas Lettenbichler, Paul Bolton czy Dougie Lampkin. No i oczywiście zwycięzca poprzedniej edycji, Graham Jarvis.

Cała czołówka startowała z pierwszego rzędu, jednak na prowadzenie wyszedł lokalny bohater, Seppi Fally. Nie minęło dużo czasu, jak Jonny Walker przedarł się na prowadzenie i rozpoczął samotną ucieczkę. Najbliżej niego utrzymywał się Andreas Lettenbichler. Ogromnego pecha miał Graham Jarvis. Wystartował dobrze, jednak na pierwszym zakręcie dostał się w grupę wolniejszych zawodników. Na pierwszym podjeździe oni zaliczyli upadki, a Graham próbując ich wyprzedzić, również poległ. Do podjazdu musiał podejść drugi raz i gdy już wjechał, był poza pierwszą 40-stką.

Lider, Jonny Walker pokonywał Żelazną Górę bezbłędnie, zostawiając konkurencję daleko z tyłu. Jarvis jednak nie próżnował i mimo ogromnej straty, narzucił okrutne tempo. Na 16 z 25 punktów kontrolnych Graham zdążył już wyprzedzić Lettenbichlera, dzięki czemu awansował na drugą lokatę. Mimo tego nie udało mu się dogonić Walkera, który wygrał z przewagą 13 min 26 sek. Andreas dojechał po kolejnych 2 min 11 sek, a pierwszą piątkę dopełnili Alfredo Gomez oraz Paul Bolton.

Wyniki Red Bull Hare Scramble 2014:
1. Jonny Walker (UK / KTM) 01:37:38,
2. Graham Jarvis (UK / Husqvarna) 01:50:50,
3. Andreas Lettenbichler (GER / KTM) 01:53:01,
4. Alfredo Gómez (ESP / Husqvarna) 01:53:53,
5. Paul Bolton (UK / KTM) 01:55:21

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły