3. rocznica śmierci Mika Aholi – wspominamy legendę rajdów enduro
Eliasz Davidson
15 stycznia 2015

3 lata temu odszedł jeden z najlepszych zawodników w historii rajdów enduro.

Dokładnie 3 lata temu zmarł Mika Ahola – prawdziwa legenda rajdów enduro. Pochodzący z Finlandii, urodzony w 1974 roku zawodnik w swojej karierze aż pięciokrotnie zdobywał tytuł indywidualnego Mistrza Świata. Jego dominacja rozpoczęła się w roku 2007, kiedy to za sterami Hondy po raz pierwszy okazał się najlepszym zawodnikiem w klasie E2. Rok później Mika ponownie stanął na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Enduro, tym razem w E1. W 2009 i 2010 Ahola powtórzył swoje sukcesy będąc najlepszym zawodnikiem odpowiednio w klasie E2 i E1. W sezonie 2011 Fin przeniósł się do klasy E3, w której również nie dał szans swoim rywalom. Tym samym Mika został pierwszym zawodnikiem w historii rajdów enduro, któremu udało się zdobyć tytuł we wszystkich 3 klasach. Ahola siedmiokrotnie zdobywał również tytuł z zespołem Finlandii podczas popularnej 6-dniówki enduro.

W pierwszy dzień 2012 roku Mika ogłosił swoje przejście na emeryturę. Zmarł 15 dni później na skutek obrażeń podczas treningu.

Mika Ahola był bez wątpienia jednym z najlepszych zawodników enduro, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Obejrzyjcie film stworzony w hołdzie dla dokonań Aholi:

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły