AMA Pro Flat Track w obiektywie kamery: świetne filmy z jazdy bokiem!
Piotr Jędrzejak
23 listopada 2015

W weekend zakończył się sezon mistrzostw AMA Pro Flat Track, a my z tej okazji mamy dla Was kilka genialnych klipów z całego sezonu.

W miniony piątek w Las Vegas odbył się finał amerykańskich mistrzostw AMA Pro Flat Track, a w sobotę na tym samym obiekcie rozegrała się pierwsza impreza Superprestigio of the Americas, która łączyła zawodników z AMA oraz całego świata. Mistrzostwa odbywają się na torach o różnej charakterystyce, a finały odbyły się na krótkim owalu o długości 0.25 mili, czyli 400 metrów. Wyścigi główne miały po 20-25 okrążeń, a czas pojedynczego kółka wynosił około 10,5 sekundy.

W głównej klasie GNC1 mistrzostwo zdobył Jared Mees, a w GNC2, na poprzedniej rundzie mistrzostwo zapewnił sobie Davis Fisher. Zwycięzcy wyścigów w niedzielę to Briar Bauman w GNC1 oraz Dan Bromley w GNC2. Następnego dnia, w Superprestigio podium wyglądało następująco: 1. Jared Mees, 2. Brad Baker, 3. Kenny Coolbeth.

Wyścigi na krótkim torze to wprawdzie niezbyt duża prędkość, ale za to zawodnicy walczą dosłownie na łokcie. Zobaczcie, jak wyglądał finał GNC1:

Mimo krótkiego toru, nie zabrakło efektownych slajdów. Tym razem w wykonaniu Briara Baumana:

Zobaczcie też, jak wygląda z punktu widzenia zawodnika, gdy tor jest mokry, tym razem w Kalifornii:

Flat track to nie tylko jazda po owalu. Na torze jest też potężna hopa na zakręcie, przy ok. 110 km/h. Sprawdźcie najlepsze ujęcia wraz z komentarzem dotyczącym techniki pokonywania tej sekcji. Jest też kilka gleb…

Są też flat tracki na dłuższych torach o długości 1,6 kilometra, jak Indy Mile. Tam prędkość dochodzi do 200 km/h, a za chwilę trzeba składać się w slajd… Shawn Baer zaliczył bardzo nieprzyjemne spotkanie z bandą – jego motocykl rozpadł się i trafił innego zawodnika (nr 17). Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego:

Flat track to już nie tylko sport Amerykanów. W ten sposób poślizgi i kontrolę motocykla ćwiczą zawodnicy MotoGP, a od niedawna również MotoRmania! Chcesz wziąć udział w najbliższym treningu na dostarczonych przez nas motocyklach? Informacje już niebawem na portalu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły