AMA Pro Flat Track w obiektywie kamery: świetne filmy z jazdy bokiem!

- Piotr Jędrzejak

W weekend zakończył się sezon mistrzostw AMA Pro Flat Track, a my z tej okazji mamy dla Was kilka genialnych klipów z całego sezonu.

W miniony piątek w Las Vegas odbył się finał amerykańskich mistrzostw AMA Pro Flat Track, a w sobotę na tym samym obiekcie rozegrała się pierwsza impreza Superprestigio of the Americas, która łączyła zawodników z AMA oraz całego świata. Mistrzostwa odbywają się na torach o różnej charakterystyce, a finały odbyły się na krótkim owalu AMA Pro Flat Track toro długości 0.25 mili, czyli 400 metrów. Wyścigi główne miały po 20-25 okrążeń, a czas pojedynczego kółka wynosił około 10,5 sekundy.

W głównej klasie GNC1 mistrzostwo zdobył Jared Mees, a w GNC2, na poprzedniej rundzie mistrzostwo zapewnił sobie Davis Fisher. Zwycięzcy wyścigów w niedzielę to Briar Bauman w GNC1 oraz Dan Bromley w GNC2. Następnego dnia, w Superprestigio podium wyglądało następująco: 1. Jared Mees, 2. Brad Baker, 3. Kenny Coolbeth.

Wyścigi na krótkim torze to wprawdzie niezbyt duża prędkość, ale za to zawodnicy walczą dosłownie na łokcie. Zobaczcie, jak wyglądał finał GNC1:

Mimo krótkiego toru, nie zabrakło efektownych slajdów. Tym razem w wykonaniu Briara Baumana:

Zobaczcie też, jak wygląda z punktu widzenia zawodnika, gdy tor jest mokry, tym razem w Kalifornii:

Flat track to nie tylko jazda po owalu. Na torze jest też potężna hopa na zakręcie, przy ok. 110 km/h. Sprawdźcie najlepsze ujęcia wraz z komentarzem dotyczącym techniki pokonywania tej sekcji. Jest też kilka gleb…

Są też flat tracki na dłuższych torach o długości 1,6 kilometra, jak Indy Mile. Tam prędkość dochodzi do 200 km/h, a za chwilę trzeba składać się w slajd… Shawn Baer zaliczył bardzo nieprzyjemne spotkanie z bandą – jego motocykl rozpadł się i trafił innego zawodnika (nr 17). Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego:

Flat track to już nie tylko sport Amerykanów. W ten sposób poślizgi i kontrolę motocykla ćwiczą zawodnicy MotoGP, a od niedawna również MotoRmania! Chcesz wziąć udział w najbliższym treningu na dostarczonych przez nas motocyklach? Informacje już niebawem na portalu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl