Wypadek tuż przed zdobyciem tytułu: włoska klasa PreMoto3 125

- Mick

W dość nietypowych okolicznościach Matteo Bertelle zdobył tytuł mistrza Włoch PreMoto3 w klasie 125.

Sobotni wyścig na Vallelundze; najpierw upada jego główny rywal, Nicolas Marfurt, a następnie Bertelle uderza w jego motocykl, a później o glebę. W niedzielę Matteo już nie wystartował, bo za bardzo się poobijał, ale tytuł i tak był jego.

Zobaczcie to sami:

Za tydzień obaj wezmą udział w testach do Red Bull Rookies Cup. Zresztą nie tylko oni, bo jeszcze także czołowa trójka klasy PreMoto3 250; Pasquale Alfano, Thomas Brianti i podopieczny Akademii Valentino Rossiego, Elia Bartolini.

Cała ta grupa ma nad naszym Danielem Blinem tę istotną przewagę, że cały rok ścigała się na motocyklach PreMoto3, bardzo zbliżonych do tych, na których odbędą się testy do Red Bull Rookies Cup w Almerii. Co ciekawe, na liście startowej na testy nie widzę żadnych nazwisk z włoskiej klasy Supersport 300.

Moim zdaniem dużą szansę na dostanie się do Pucharu z tej włoskiej grupy mają właśnie Alfano i Bartolini. Ten pierwszy w sobotę wygrał po starcie z alei serwisowej, a w niedzielę zgarnął tytuł. Ten drugi generalnie jeździ jak szatan i jest naprawdę kozakiem. Tak czy inaczej mam nadzieję, że wszystkich ich pogodzi nasz Pocket Rocket!

Trzymajcie kciuki!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl