Valentino Rossi wrócił na motocykl – wystartuje w GP Aragonii?

- Piotr Jędrzejak

Rossi wsiadł na YZF-R1M, aby zweryfikować swoją kondycję. Plany jednak pokrzyżował deszcz…

31. sierpnia Valentino Rossi miał wypadek, złamał nogę. Z tego powodu opuścił rundę w Misano, ale zdecydowanie się nie poddał. Plan rehabilitacji był niezwykle intensywny, a cel jasny: wystartować w GP Aragonii.

Wczoraj, w poniedziałek 38-latek wsiadł na Yamahę YZF-R1M na torze Misano. Zrobił to zaledwie 18 dni po złamaniu nogi! 9-krotny mistrz świata miał zamiar sprawdzić, czy jego stan pozwoli mu na start w najbliższej rundzie. Niestety opady deszczu przedwcześnie zakończyły sesję, a przejechanie jedynie kilku kółek nie dało oczywistych odpowiedzi. Rossi ma więc do końca środy 20. września podjąć decyzję, czy wystartuje w rundzie GP Aragonii w najbliższy weekend. Nawet jeżeli mu się nie uda, to szacunek należy się za same starania.

[Aktualizacja] Jest decyzja! Rossi jedzie na rundę, ale nie ma pewności co do startu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl