Rossi w domu po udanej operacji [nie wystartuje w Misano]

- Piotr Jędrzejak

Po spędzeniu w szpitalu jednej nocy, Valentino został wypisany do domu.

Po jednej nocy spędzonej w „Azienda Ospedaliero-Universitaria Ospedali Riuniti” w Anconie, Valentino Rossi wrócił do domu. Operacja złamań w prawej nodze poszła dobrze, a stan Rossiego był na tyle dobry, że 38-latek został wypisany. W towarzystwie swojej załogi udał się do domu już o 10:00 w sobotę. Proces rehabilitacji ma się zacząć.

„Spędziłem dobrą noc, spałem i tego ranka czułem się dobrze” – mówi Rossi po wyjściu ze szpitala. „Doktorzy odwiedzili mnie i dali mi zielone światło, abym wyszedł do domu, gdzie będę mógł odpocząć nawet skuteczniej. Rozpocznę rehabilitację tak wcześnie, jak to będzie możliwe i zobaczymy, jak moje ciało będzie reagowało, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje. Muszę raz jeszcze powiedzieć 'dziękuję!’ dla całej obsługi 'Ospedali Riuniti’ w Anconie, ale także Pierwszej Pomocy w Urbino oraz Serwisowi 118, a także przyjaciołom, którzy mnie odwiedzali. Tak jak mówiłem, zrobię wszytko co mogę, aby wrócić jak najszybciej.”

Yamaha chciałaby jeszcze raz podziękować całej ekipie 'Ospedali Riuniti di Ancona’ oraz 'Ospedale Civile di Urbino’, gdzie Rossi był początkowo zdiagnozowany, za ich profesjonalną opiekę.

Zobacz też:
Pierwsza informacja o złamanej nodze, aktualizacje.
Informacja o operacji.

[AKTUALIZACJA]

Yamaha potwierdziła już, że Valentino nie wystartuje w domowej rundzie w Misano w najbliższy weekend, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Yamaha nie wystawi zawodnika w zastępstwie. Nie wiadomo jeszcze, ile potrwa rehabilitacja, ale mówi się o około miesiącu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl