Valentino Rossi już po operacji złamanej nogi

- Piotr Jędrzejak

Nocna operacja odbyła się bez najmniejszych komplikacji.

Wczoraj wieczorem poinformowaliśmy Was, że Valentino Rossi złamał nogę. Włoski mistrz natychmiast zabrany został do szpitala. Informowano o pęknięciach z przemieszczeniami kości piszczelowej oraz strzałkowej w prawej nodze. Teraz, o 10:30 dnia 1. września Yamaha wystosowała kolejną informację prasową na temat stanu zdrowia 38-latka.

Po badaniu w szpitalu „Ospedale Civile di Urbino”, Włoch został przetransportowany do „Azienda Ospedaliero-Universitaria Ospedali Riuniti” w mieście Ancona.

Tuż po przybyciu odbyła się operacja, w godzinach 02:00 – 03:00. Przeprowadził ją Dr. Raffaele Pascarella, dyrektor oddziału ortopedii i traumatologii. W czasie operacji, pęknięcia zostały zablokowane gwoździem chirurgicznym, metodą śródszpikową. Operację zakończono bez jakichkolwiek komplikacji.

Wciąż nie wiadomo nic na temat planowanego powrotu do zdrowia i na motocykl, jednak start w domowym wyścigu w Misano wydaje się niemożliwy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl