Valentino Rossi złamał nogę

- Mick

Valentino Rossi złamał prawą nogę podczas treningu enduro z młodymi podopiecznymi ze swojej akademii. 9-krotny mistrz świata doznał złamania piszczeli i strzałki, z przemieszczeniem, i jeszcze w nocy ma przejść operację. Czy to już dla niego koniec sezonu? Aktualizacja!

Informacja o wypadku i kontuzji 38-latka przeszła wieczorem jak burza przez włoskie media. Próbowaliśmy potwierdzić ją u osobistego rzecznika „Doktora”, ale ten, choć odczytał nasze wiadomości, nie odpisał, a to daje jasne przesłanie. Gdyby doniesienia włoskich mediów były jedynie plotką lub kiepskim żartem, najbliższe otoczenie zawodnika Yamahy już dawno by je zdementowało.

Wygląda na to, że Rossi złamał prawą nogę, tę samą, którą złamał podczas Grand Prix Włoch na Mugello w ostatniej szykanie. Po operacji opuścił wówczas trzy wyścigi i potrzebował 41 dni na powrót na tor. Wrócił podczas Grand Prix Niemiec na Sachsenringu i o włos rozminął się z podium, po zaciętej walce z Caseyem Stonerem do samej mety.

Jeżeli kontuzja rzeczywiście jest podobna, Rossi najprawdopodobniej opuści nie tylko zbliżający się domowy wyścig w Misano, ale także Grand Prix Aragonii, zaplanowane na koniec września. Miałby jednak szansę wrócić na tor na trzy rundy zaplanowane poza Europą oraz na finał w Walencji. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w tej chwili jego strata do lidera tabeli wynosi 26 punktów, Włoch mógłby już chyba zapomnieć o sięgnięciu w tym roku po mistrzowski tytuł.

Jego ewentualna nieobecność z pewnością mocno da się także we znaki organizatorom. Gdy opuścił trzy rundy w 2010 roku inni zawodnicy podkreślali, że padok wyglądał jak miasto duchów, a bez legionów fanów numeru 46 atmosfera nijak miała się do typowego Grand Prix. Czy młodzi podopieczni Rossiego oraz Marquez, Vinales, Lorenzo i spółka będą w stanie wypełnić tę lukę podczas najbliższych wyścigów?

Mimo wszystko mamy nadzieję, że sprawa rozejdzie się jednak po kościach. Kilka tygodni temu Rossi także trafił do szpitala po wypadku na motocyklu crossowym, tuż przed Grand Prix Włoch, a jego start na Mugello stał pod znakiem zapytania. Vale zajął jednak w wyścigu czwarte miejsce.

AKTUALIZACJA 1 / 22:35: Yamaha oficjalnie potwierdziła fakt, iż doszło do wypadku na enduro, a Rossi trafił do szpitala w Urbino na dokładne badania. Wkrótce mamy spodziewać się kolejnych informacji. 

AKTUALIZACJA 2 / 00:10: Yamaha potwierdziła: złamanie prawej piszczeli i strzałki, natychmiastowa operacja. Czekamy na kolejne informacje, ale póki wszystko wskazuje na to, że start w domowym wyścigu w Misano wydaje się niemożliwy. 

AKTUALIZACJA 3 / 10:30, 1. września: Yamaha informuje, że operacja odbyła się bez komplikacji. Przeczytaj więcej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl