Nowy rekord najszybszego wheelie: 350 km/h!
Piotr Jędrzejak
1 września 2017

Trzy i pół „paczki” na jednym kole. Przez kilometr. Wow!

„Motocyklowe Mistrzostwa Świata w Wheelie” to wydarzenie, które odbywa się corocznie już od 12 lat, a rozgrywane jest na byłym lotnisku wojskowym w Elvington w północnej Anglii. Irlandczyk Ted Brady startuje tam od samego początku, a teraz udało mu się zdobyć światowy rekord Guinnessa.

Konkurencja polega na tym, aby przejechać na jednym kole pełny kilometr. Jeżeli ta sztuka się uda, to na bramce wyjazdowej znajduje się pomiar prędkości. Ta wartość uznawana jest za wynik końcowy. Ted startuje swoją tuningowaną Hayabusą – motocykl posiada turbosprężarkę i produkuje około 540 KM mocy.

Dnia 19. sierpnia Ted wygrał te zawody, ustanawiając jednocześnie rekord świata. Po przejechaniu pełnego kilometra na tylnym kole, jego prędkość na bramce wyniosła dokładnie 350,6 km/h. Poprzedni rekord pobił o ponad 7 km/h. Brawo!

Zobaczcie film z wydarzenia i krótką wypowiedź Teda: „Bieg był bardzo dobry, podniosłem go na 6. biegu, jechałem czysto i stabilnie. Przed metą pojawił się wiatr i niestabilność, ale udało mi się przejechać za linię.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły