Nowy rekord najszybszego wheelie: 350 km/h!

- Piotr Jędrzejak

Trzy i pół „paczki” na jednym kole. Przez kilometr. Wow!

„Motocyklowe Mistrzostwa Świata w Wheelie” to wydarzenie, które odbywa się corocznie już od 12 lat, a rozgrywane jest na byłym lotnisku wojskowym w Elvington w północnej Anglii. Irlandczyk Ted Brady startuje tam od samego początku, a teraz udało mu się zdobyć światowy rekord Guinnessa.

Konkurencja polega na tym, aby przejechać na jednym kole pełny kilometr. Jeżeli ta sztuka się uda, to na bramce wyjazdowej znajduje się pomiar prędkości. Ta wartość uznawana jest za wynik końcowy. Ted startuje swoją tuningowaną Hayabusą – motocykl posiada turbosprężarkę i produkuje około 540 KM mocy.

ted-brady-wheelie

Dnia 19. sierpnia Ted wygrał te zawody, ustanawiając jednocześnie rekord świata. Po przejechaniu pełnego kilometra na tylnym kole, jego prędkość na bramce wyniosła dokładnie 350,6 km/h. Poprzedni rekord pobił o ponad 7 km/h. Brawo!

Zobaczcie film z wydarzenia i krótką wypowiedź Teda: „Bieg był bardzo dobry, podniosłem go na 6. biegu, jechałem czysto i stabilnie. Przed metą pojawił się wiatr i niestabilność, ale udało mi się przejechać za linię.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl