Tadek Błażusiak przejmuje MotoGP… na Instagramie!

- Piotr Jędrzejak

W czasie GP Niemiec, po padoku MotoGP grasowała polska gwiazda wyścigów… ale tym razem wyścigów NIE-asfaltowych!

W miniony weekend karuzela MotoGP zatrzymała się na niemieckim torze Sachsenring. Jak na pewno pamiętacie, Marc Marquez wrócił do gry, Dani Pedrosa był drugi, a Valentino Rossi zamknął podium. Ale na niemieckim torze pojawiła się też inna gwiazda, tym razem gwiazda z Polski!

Taking over MotoGP Instagram tomorrow with my new GoPro #HERO4Session Tune in on Instagram from 1:30-2pm for behind the scenes photos from #GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland#111

Posted by Taddy Blazusiak on 11 lipca 2015

Był nią Tadek Błażusiak. Nasz wielokrotny Mistrz, którego już spokojnie można nazwać legendą, uzbroił się w kamerę GoPro i tuż przed startem dostał dostęp do oficjalnego Instagrama MotoGP. Oczywiście ciekawski Taddy nie siedział w miejscu…

Wizyta u Stefana Bradla:
„Straszna szkoda, że Stefan nie mógł wystartować na swoim domowym torze, przed własnymi kibicami!”

„Wyścigi motocyklowe to moje życie, więc tych gości też śledzę już od wielu lat” – mówi Tadek. „Mam tutaj na torze kilku przyjaciół we wszystkich kategoriach, ale MotoGP to oczywiście największy sport z możliwych. Jest świetnie, naprawdę cieszę się, że mogę to oglądać.”

Na polach startowych:
„Dostałem się w sam środek akcji na gridzie MotoGP! Wyścig już rusza!”

Tadek nie czuje się nieswojo na MotoGP. Wielokrotnie bywał na wyścigach, a do tego ma przyjaciół we wszystkich klasach, Moto3, Moto2 i MotoGP.

„Poznaliśmy się nawzajem poza torem, jest tu w MotoGP sporo gości, którzy trenują również w  motocrossie lub w innym offroadzie, więc wiedzą jak jeździć takim motocyklem. To naprawdę fajne – niektórzy z tych chłopaków również śledzą to, co robimy my.”

Najlepszy widok:
„Dzięki za udany weekend! #FotelWPierwszymRzędzie”

„Jeżeli kiedykolwiek dostałbym szansę przejechania się motocyklem MotoGP – no jasne, że bym to zrobił!” – zakończył Tadek.

Po długim roku, Taddy ma teraz lato, w które czeka na niego stosunkowo mało pracy. Ale za to ostro przygotowuje się do wrześniowego Red Bull 111 Megawatt w Bełchatowie!

źródło: Red Bull /
Toni Börner & Joseph Caron Dawe

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl