Start Jorge Lorenzo w MotoGP w Japonii pod znakiem zapytania

- Mick
Już w ten weekend szesnasta, potencjalnie decydująca o losach tytułu runda MotoGP, GP Japonii ma torze Motegi. Na starcie wyścigu, podczas którego Marc Marquez może przypieczętować kolejną koronę, może zabraknąć w niedzielę Jorge Lorenzo.

Hiszpan najpierw nabawił się kontuzji prawej kostki po wypadku w pierwszym zakręcie w Aragonii, a następnie kontuzji lewego nadgarstka po wypadku spowodowanym awarią jego Ducati podczas treningu w Tajlandii (gdzie ostatecznie nie wystartował w wyścigu).
 
Lorenzo ma za sobą blisko dwa tygodnie rehabilitacji i odpoczynku, ale dzisiaj na torze Motegi okazało się, że uszkodzona kość w lewym nadgarstku jest całkowicie pęknięta i podczas obciążania ręki (np. podczas ostrych hamowań) może dojść do jej przemieszczenia.
 
„Nie czuję się najlepiej, ale zobaczymy, jak będę czuł się na motocyklu” – powiedział dziś trzykrotny mistrz MotoGP, który zapowiedział, że wyjedzie jutro na tor na pierwszy trening, aby przekonać się, jak będzie czuł się za sterami swojego Desmosedici. W Japonii zawodnik z Majorki pojawił się z specjalnym usztywniaczu lewego nadgarstka.
 
Sytuacja nie wygląda dobrze. Hiszpan podkreśla, że w przypadku takich złamań najskuteczniejsza jest szybka operacja, ale od wypadku stracił blisko dwa tygodnie i znalazł się między młotem a kowadłem, bo przed zawodnikami trzy rundy MotoGP w trzy kolejne weekendy.
 
Przynajmniej kontuzja kostki z Aragonii goi się całkiem nieźle, ale to chyba marne pocieszenie. Po trzech zwycięstwach z rzędu Lorenzo miał sporą szansę na walkę o wicemistrzostwo, ale po ostatnich przygodach spadł na piąte miejsce w tabeli.
 
Wyścig o GP Japonii MotoGP w niedzielę o 7 rano polskiego czasu. Relacja na żywo w Polsacie Sport Extra. Pełna zapowiedź weekendu jeszcze dzisiaj.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl