Shane Byrne znowu wystartuje w MotoGP?

- Piotr Jędrzejak

Paul Bird chce zamienić Ellisona na „Shakeya”.

Tak się składa, że w tym sezonie Paul Bird ma dwa zespoły, jeden w MotoGP, a drugi w British Superbikes. W królewskiej klasie, na sprzęcie Aprilia CRT jeździ James Ellison (ten sam, który rok temu startował w barwach Bogdanka PTR Honda w Supersport) i jest on jednym z dwóch zawodników, którzy wciąż nie zdobyli punktu. W teamie jest tylko on i do tego ma potężne „chatter”, czyli wibrację mas nieresorowanych przy hamowaniu. Na szczęście Paul Bird w BSB ma innego zawodnika, który już startował w MotoGP – jest nim Shane Byrne i najprawdopodobniej zastąpi on Ellisona na najbliższej rundzie MotoGP na torze Le Mans.

„To jest coś, o czym myślałem już od kilku spotkań” – mówi Bird w brytyjskim Eurosporcie. „Wygląda na to, że Jamesowi brakuje pewności siebie, a do tego skarży się na silne wibracje motocykla. Oczywiście Shakey jeździł już na Le Mans kilka razy i może damy mu motocykl na jedną rundę, równocześnie pozwalając odpocząć Jamesowi. W ten sposób możemy mieć też drugą opinię, jak sprawuje się motocykl, żeby upewnić się, że musimy coś w nim zmodyfikować. Ale wiecie, Casey Stoner też ma problem z wibracjami i wciąż potrafi wygrywać, więc chyba musimy to zweryfikować.”

Dla 36-letniego Brytyjczyka byłby to pierwszy runda w MotoGP od lat 2004-2005, jednak w ciągu 20 startów zgarnął tylko 20 punktów. Znacznie lepiej poszło mu w WSBK, gdzie wygrał kilka wyścigów oraz w British Superbikes, gdzie dwukrotnie został mistrzem.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl