Sezon MotoGP ruszy w Jerez w lipcu?
Mick
7 maja 2020

Wygląda na to, że sezon MotoGP może ruszyć już w lipcu od dwóch rund z rzędu rozegranych na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Według lokalnych mediów taką propozycję złożyły organizatorom MotoGP władze Andaluzji, w której leży tor imienia Angela Nieto.

Zmagania miałyby się odbyć w dwa kolejne weekendy z wyścigami odpowiednio 19 i 26 lipca. Oczywiście wszystko odbyłoby się bez kibiców, z ograniczoną ilością personelu, bez przedstawicieli mediów i przy zachowaniu maksymalnego reżimu sanitarnego.

Nad organizacją wyścigów w sierpniu zgodnie z oryginalnym kalendarzem MotoGP pracują także Czesi i Austriacy, choć póki co nie wiemy, czy u nich również miałyby się odbyć podwójne rundy.

Nie jest to wykluczone, ponieważ póki co organizatorzy nie myślą nawet o ściganiu się poza Europą.

Oczywiście wszystko uzależnione jest od luzowania restrykcji przez rządy poszczególnych państw, ale póki co właśnie tak się dzieje. W całej Europie, w tym w Polsce, wznawiane są aktywności sportowe, w tym profesjonalne treningi na torach wyścigowych.

Swoje motorsportowe obiekty na przełomie maja i czerwca otworzyć chcą także Włochy, choć to właśnie one najmocniej ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa.

Czyżby najgorsze było już za nami i wszystko powoli wracało do normy? Miejmy nadzieję!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły