Sezon MotoGP ruszy w Jerez w lipcu?

- Mick

Wygląda na to, że sezon MotoGP może ruszyć już w lipcu od dwóch rund z rzędu rozegranych na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Według lokalnych mediów taką propozycję złożyły organizatorom MotoGP władze Andaluzji, w której leży tor imienia Angela Nieto.

Zmagania miałyby się odbyć w dwa kolejne weekendy z wyścigami odpowiednio 19 i 26 lipca. Oczywiście wszystko odbyłoby się bez kibiców, z ograniczoną ilością personelu, bez przedstawicieli mediów i przy zachowaniu maksymalnego reżimu sanitarnego.

Nad organizacją wyścigów w sierpniu zgodnie z oryginalnym kalendarzem MotoGP pracują także Czesi i Austriacy, choć póki co nie wiemy, czy u nich również miałyby się odbyć podwójne rundy.

Nie jest to wykluczone, ponieważ póki co organizatorzy nie myślą nawet o ściganiu się poza Europą.

Oczywiście wszystko uzależnione jest od luzowania restrykcji przez rządy poszczególnych państw, ale póki co właśnie tak się dzieje. W całej Europie, w tym w Polsce, wznawiane są aktywności sportowe, w tym profesjonalne treningi na torach wyścigowych.

Swoje motorsportowe obiekty na przełomie maja i czerwca otworzyć chcą także Włochy, choć to właśnie one najmocniej ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa.

Czyżby najgorsze było już za nami i wszystko powoli wracało do normy? Miejmy nadzieję!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl