MotoGP w tym roku tylko w Europie?
Mick
19 maja 2020

Szef organizującej mistrzostwa świata MotoGP firmy Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta, udzielił ciekawego wywiadu telewizji FOX Sports Asia.

Hiszpan przyznał, że w tym roku rozegranie wyścigów poza Europą może być niemożliwe, ponieważ koszty ich rozegrania przy zamkniętych trybunach byłyby zwyczajnie zbyt wysokie.

„Szansa na organizację wyścigów bez kibiców w Europie jest większa – powiedział Ezpeleta. – Chcemy zorganizować 12-13 rund Grand Prix w Europie pomiędzy lipcem a listopadem, a później przenieść się do Azji i Ameryki, jeśli będzie to możliwe. Być może do połowy września uda nam się potwierdzić, czy wyścigi poza Europą odbędą się czy nie.”

Wiele zależy do tego, czy do tego czasu w Azji możliwe będzie organizowanie imprez sportowych przy otwartych trybunach, ale czy to możliwe?

W USA w miniony weekend przy pustych trybunach wznowiono sezon wyścigów NASCAR. Tymczasem ponad 70% amerykańskich kibiców sportowych deklaruje, że nie zamierza w tym roku wracać  na trybuny nawet jeśli będzie to już dozwolone.

Co Wy na to? Wyobrażacie sobie sezon MotoGP bez takich klasyków jak Phillip Island, Sepang, Motegi czy CotA?

Przypomnijmy; sezon MotoGP ma ruszyć w połowie lipca od dwóch rund z rzędu zorganizowanych na torze w Jerez de la Frontera. Plany Dorny muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez hiszpański rząd.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły