MotoGP w tym roku tylko w Europie?

- Mick

Szef organizującej mistrzostwa świata MotoGP firmy Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta, udzielił ciekawego wywiadu telewizji FOX Sports Asia.

Hiszpan przyznał, że w tym roku rozegranie wyścigów poza Europą może być niemożliwe, ponieważ koszty ich rozegrania przy zamkniętych trybunach byłyby zwyczajnie zbyt wysokie.

„Szansa na organizację wyścigów bez kibiców w Europie jest większa – powiedział Ezpeleta. – Chcemy zorganizować 12-13 rund Grand Prix w Europie pomiędzy lipcem a listopadem, a później przenieść się do Azji i Ameryki, jeśli będzie to możliwe. Być może do połowy września uda nam się potwierdzić, czy wyścigi poza Europą odbędą się czy nie.”

Wiele zależy do tego, czy do tego czasu w Azji możliwe będzie organizowanie imprez sportowych przy otwartych trybunach, ale czy to możliwe?

W USA w miniony weekend przy pustych trybunach wznowiono sezon wyścigów NASCAR. Tymczasem ponad 70% amerykańskich kibiców sportowych deklaruje, że nie zamierza w tym roku wracać  na trybuny nawet jeśli będzie to już dozwolone.

Co Wy na to? Wyobrażacie sobie sezon MotoGP bez takich klasyków jak Phillip Island, Sepang, Motegi czy CotA?

Przypomnijmy; sezon MotoGP ma ruszyć w połowie lipca od dwóch rund z rzędu zorganizowanych na torze w Jerez de la Frontera. Plany Dorny muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez hiszpański rząd.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl