„Nie widział” motocyklisty i mało go nie zabił (video). Czy czarny strój obniża nasze bezpieczeństwo?

- MotoRmania

Ten wypadek z ubiegłego roku roku zwraca uwagę, na ważny aspekt związany z naszym ubiorem.

To co zobaczycie na filmie poniżej, to kolejny przykład sytuacji, gdzie motocyklista nie miał kompletnie żadnych szans. Jego reakcja była jedyną z możliwych. Kiedy widział dziwnie zachowujący się samochód, który ustawia się na środku jezdni, ustawił się po prawej stronie w nadziei, że kierowca auta się zatrzyma i uda się przejechać. W momencie kiedy auto „domknęło” drogę nie było już żadnych szans.

Na szczęście motocyklista tylko złamał nogę. Kierowca auta miał 70 lat, skręcał na swoją posesję i nie zauważył motocyklisty. Jeżeli zwrócimy uwagę na to jak pada cień to wydaje się oczywistym, że starczy człowiek skręcał pod słońce co zapewne znacznie utrudniło widoczność. Zanim jednak to zrobił nie zauważył czarnego punktu, który się zbliża na wprost. Spójrzmy jak ubrany jest motocyklista… Korzystając z tego przypadku, gdzie wina kierowcy jest miażdżąca, a motocyklista może tylko dziękować Bogu, że skończyło się na złamanej nodze chcieliśmy zwrócić wam uwagę na fakt, że czarne ubranie obniża waszą widoczność na drodze. Kiedy wybieramy swoje ciuchy warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Od producentów i importerów odzieży motocyklowej wiemy, że polski motocyklista ciągle preferuje kolor czarny i takie robią zamówienia. Z całą pewnością jaskrawe ubranie spowoduje, że będziemy lepiej widoczni. Jeżeli jednak macie już kompletnie czarny strój, i czarny motocykl to może warto pomyśleć o założeniu jaskrawej kamizelki na dłuższą trasę ( nie jesteśmy jej fanami, ale bezpieczeństwo ważniejsze). Gdyby ten motocyklista miał taką na sobie to jest szansa, że zostałby zauważony. To może uratować nam życie..

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl