MotoGP – GP Francji przesunięte

- Mick

Zaplanowana na połowę maja runda MotoGP o Grand Prix Francji została przesunięta. Na kiedy? Podobnie jak Jerez, także Le Mans musi poczekać na rozwój sytuacji związanej z koronawirusem.

Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno kwietniowy wyścig 24-godzinny dla motocyklistów FIM EWC, jak i samochodowy wyścig FIA WEC, zostały przesunięte odpowiednio na sierpień i wrzesień, zmiana terminu GP Francji wydawała się tylko kwestią czasu i nie jest zaskoczeniem. Zrozumiałe jest także to, że przy mocno napiętym kalendarzu władze MotoGP nie są dziś w stanie wyznaczyć nowego terminu GP Francji.

Bardzo możliwe, że podobny los spotka kolejne rundy; GP Włoch na Mugello i GP Katalonii w Barcelonie, tym bardziej, że to właśnie Włochy i Hiszpania są najmocniej dotknięte epidemią koronawirusa.

Na czerwiec zaplanowane są także wyścigi na niemieckim Sachsenringu i w holenderskim Assen, ale w tych państwach sytuacja epidemiologiczna póki co wciąż się pogarsza, a liczba przypadków rośnie, dlatego coraz mocniej wątpimy w to, czy sezon MotoGP ruszy przed lipcowym Grand Prix Finlandii.

Czy rundy, które do tego czasu zostaną przesunięte, uda się „upchnąć” w kalendarzu w drugiej połowie roku? Organizatorzy MotoGP mówią wprost, że liczba wyścigów królewskiej klasy może w tym roku spaść nawet poniżej trzynastu.

Póki co czekamy jednak na rozwój wydarzeń.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl