KTM jednak nadal w Moto2?
Mick
19 lutego 2020

Powyższe zdjęcie nie było wcale zrobione rok temu, a… dzisiaj! W hiszpańskim Jerez de la Frontera rozpoczęły się właśnie oficjalne, trzydniowe testy klas Moto2 i Moto3. W tej pierwszej zobaczyliśmy w akcji zawodników ekipy Red Bull Ajo KTM, choć przecież austriacka marka miała wycofać się z pośredniej kategorii. Mick wyjaśnia o co chodzi:

Kiedy w poprzednim sezonie KTM poinformował, że wycofuje się z Moto2 aby skupić się na projekcie MotoGP, wszyscy zastanawialiśmy się, co stanie się z projektem Akiego Ajo, który współpracował z Austriakami w obu mniejszych klasach.

Teraz wszystko jest już jasne. KTM pozostaje w pełni zaangażowany w fiński zespół, dzięki czemu nadal dysponuje drabinką od pucharu Red Bulla, przez Moto3 i Moto2, aż do MotoGP. To niezwykle ważne nie tylko z marketingowego punktu widzenia, ale także podczas rozmów z potencjalnymi zawodnikami, którzy widzą pełną ścieżkę rozwoju, bez dziury na ostatniej prostej przed MotoGP.

Oczywiście o tym wszystkim wiadomo od jakiegoś czasu, ale dzisiaj wszystko widzimy już czarno na białym, a raczej pomarańczowym. Sęk bowiem w tym, że KTM pozostawił pełny branding na motocyklach i w nazwie ekipy Ajo, choć faktycznie nie produkuje już swojej ramy do Moto2. Jorge Martin i Tetsuta Nagashima będą więc ścigać się w barwach Red Bull Ajo KTM, dysponując kontraktami z austriacką marką, ale dosiadając maszyn… niemieckiego Kalexa.

Jeśli dobrze, naprawdę dobrze, przyjrzycie się zdjęciom udostępnionym dziś przez zespół, zobaczycie aluminiową ramę oraz niewielkie napisy Kalex na zbiorniku.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły