KTM jednak nadal w Moto2?

- Mick

Powyższe zdjęcie nie było wcale zrobione rok temu, a… dzisiaj! W hiszpańskim Jerez de la Frontera rozpoczęły się właśnie oficjalne, trzydniowe testy klas Moto2 i Moto3. W tej pierwszej zobaczyliśmy w akcji zawodników ekipy Red Bull Ajo KTM, choć przecież austriacka marka miała wycofać się z pośredniej kategorii. Mick wyjaśnia o co chodzi:

Kiedy w poprzednim sezonie KTM poinformował, że wycofuje się z Moto2 aby skupić się na projekcie MotoGP, wszyscy zastanawialiśmy się, co stanie się z projektem Akiego Ajo, który współpracował z Austriakami w obu mniejszych klasach.

Teraz wszystko jest już jasne. KTM pozostaje w pełni zaangażowany w fiński zespół, dzięki czemu nadal dysponuje drabinką od pucharu Red Bulla, przez Moto3 i Moto2, aż do MotoGP. To niezwykle ważne nie tylko z marketingowego punktu widzenia, ale także podczas rozmów z potencjalnymi zawodnikami, którzy widzą pełną ścieżkę rozwoju, bez dziury na ostatniej prostej przed MotoGP.

Oczywiście o tym wszystkim wiadomo od jakiegoś czasu, ale dzisiaj wszystko widzimy już czarno na białym, a raczej pomarańczowym. Sęk bowiem w tym, że KTM pozostawił pełny branding na motocyklach i w nazwie ekipy Ajo, choć faktycznie nie produkuje już swojej ramy do Moto2. Jorge Martin i Tetsuta Nagashima będą więc ścigać się w barwach Red Bull Ajo KTM, dysponując kontraktami z austriacką marką, ale dosiadając maszyn… niemieckiego Kalexa.

Jeśli dobrze, naprawdę dobrze, przyjrzycie się zdjęciom udostępnionym dziś przez zespół, zobaczycie aluminiową ramę oraz niewielkie napisy Kalex na zbiorniku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl