Zapomnijcie o legendarnych włoskich torach. Finał Alpe Adria w Cremonie!
Mick
19 lutego 2020

Nowy promotor cyklu Alpe Adria, a razem z nim także mistrzostw Polski WMMP, długo trzymał nas w niepewności, ale zamiast obiecanej bomby dostaliśmy niewypał. 

Kalendarz Alpe Adria znamy już od jakiegoś czasu, ale z jednym wyjątkiem. Ostatnia, zaplanowana we Włoszech runda, pozostała zagadką jeśli chodzi o wybór toru. Biorąc pod uwagę fakt, że nowy promotor, grupa SH, pochodzi właśnie z tego kraju, wszyscy zacierali ręce.

Mugello? Misano? Imola? A może chociaż Vallelunga? Niestety, nic z tych rzeczy. Sezon Alpe Adria zakończy się w dniach 16-18 października na niewielkim i mało znanym, mimo bogatej historii, torze Cremona.

Nie wiemy jak Wy, ale my czujemy lekki niedosyt, chociaż może po prostu liczyliśmy na zbyt wiele? Tak czy inaczej dajmy nowemu promotorowi kredyt zaufania na sezon 2020 i zobaczmy co z tego wyjdzie. W końcu sami tego chcieliśmy…

Oto pozostałe przystanki w kalendarzu Alpe Adria i WMMP na sezon 2020:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły