Kostka Caseya Stonera – operacja udana, czas rehabilitacji nieznany
Piotr Jędrzejak
31 sierpnia 2012

Casey Stoner, a dokładniej rzecz biorąc jego kostka poszła wczoraj pod nóż.

Jest to efekt potężnego highside’a, jakiego Casey zaliczył w kwalifikacjach na Indy. Opuchnięta stopa ze złamaniami i poważnie naderwanymi więzadłami, która zmieściła się do buta kilka rozmiarów większego, przeszkodziła dzień później mu w utrzymaniu podium – wyścig finiszował na 4. pozycji. Kontuzja wykluczyła też Australijczyka z minionej rundy MotoGP w Brnie.

Wczoraj Stonera położyli na stół w Sydney, operację przeprowadził dr. Peter Lam i udała się ona w 100%. Bez komplikacji i bez potrzeby zostawania w szpitalu, Casey jest już w domu. Nie ma jednak żadnej informacji na temat czasu rehabilitacji, ale HRC zapewnia, że jak tylko cokolwiek będzie wiadomo, podzielą się tą informacją z resztą świata.

To z kolei oznacza, że Jonathan Rea, który będzie zastępował Caseya w razie potrzeby, musi być przygotowany na najbliższe rundy w Misano i Aragonii we wrześniu. Na zdjęciach widzicie, jak wyglądała kostka Stonera 21. sierpnia po wyścigu na Indianapolis.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły