Brno bezpiecznie! Kalendarz MotoGP potwierdzony
Mick
23 stycznia 2020

Organizatorzy MotoGP potwierdzili dzisiaj ostateczną wersję kalendarza na sezon 2020. Co ważne dla polskich kibiców, zniknął znak zapytania przy Grand Prix Czech. Wyścigi w Brnie są bezpiecznie, ale tylko w tym roku.

To już co prawda oficjalnie ostateczny kalendarz, ale formalnie homologacji FIM wciąż nie otrzymał tor KymiRing, gdzie 21 lipca odbędą się wyścigi o Grand Prix Finlandii. Co prawda podczas ubiegłorocznych testów zawodnicy nie byli zachwyceni wolnymi sekcjami, ale otrzymanie homologacji to tylko formalność.

Jedną z dwudziestu rund pozostaje Grand Prix Czech, wokół którego co roku jest sporo zamieszania. Lokalnym władzom udało się znaleźć środki i zagwarantować pozostanie Brna w kalendarzu na sezon 2020, ale za kulisami mówi się, że tym razem naprawdę mogą to być ostatnie zmagania na Morawach. Może warto więc w sierpniu wyskoczyć za południową granicę?

Oto kalendarz MotoGP na sezon 2020:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły