Brno bezpiecznie! Kalendarz MotoGP potwierdzony

- Mick

Organizatorzy MotoGP potwierdzili dzisiaj ostateczną wersję kalendarza na sezon 2020. Co ważne dla polskich kibiców, zniknął znak zapytania przy Grand Prix Czech. Wyścigi w Brnie są bezpiecznie, ale tylko w tym roku.

To już co prawda oficjalnie ostateczny kalendarz, ale formalnie homologacji FIM wciąż nie otrzymał tor KymiRing, gdzie 21 lipca odbędą się wyścigi o Grand Prix Finlandii. Co prawda podczas ubiegłorocznych testów zawodnicy nie byli zachwyceni wolnymi sekcjami, ale otrzymanie homologacji to tylko formalność.

Jedną z dwudziestu rund pozostaje Grand Prix Czech, wokół którego co roku jest sporo zamieszania. Lokalnym władzom udało się znaleźć środki i zagwarantować pozostanie Brna w kalendarzu na sezon 2020, ale za kulisami mówi się, że tym razem naprawdę mogą to być ostatnie zmagania na Morawach. Może warto więc w sierpniu wyskoczyć za południową granicę?

Oto kalendarz MotoGP na sezon 2020:

Zrzut ekranu 2020-01-23 o 12.43.46

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl